• Головна
  • Кременчуцькі рятівники попереджують: лід може бути підступним
10:00, 24 листопада 2014 р.

Кременчуцькі рятівники попереджують: лід може бути підступним

Із зниженням температури на річках з’явилася кірка оманливого льоду. Товщина такого льоду ще небезпечна для пересування людей по ньому.  З нехтування правилами поведінки на річках, озерах та інших водних об'єктах у зимовий час може призвести до небажаних наслідків, а часом і до трагедій.

Щоб уникнути прикрих випадків, необхідно пам'ятати елементарні правила. Перш ніж ступити на лід, треба дізнатися про товщину льодового покрову на водоймі. Міцність льоду можна частково визначити візуально. Безпечним вважається лід: для одного пішоходу - це лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки - не менше 10-12 сантиметрів, для масового катання - 25 сантиметрів, масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів.

Не перевіряйте міцність льоду ударами ніг!

Під час руху по льоду варто звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність слід проявляти у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, які впадають у водойму, кушами і травою, що виступають на поверхню. Якщо лід під вашими ногами почав тріщати та з'явилися характерні тріщини – негайно повертайтеся назад. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Якщо ви провалилися під лід то намагайтеся пересуватися до того краю ополонки, звідки йде течія. Це гарантія того, що вас не затягне під лід. Діставшись до краю ополонки, намагайтеся побільше висунутися з води, щоб налягти на окраїну і закинути ногу на край льоду. Якщо лід витримав, обережно переверніться на спину і повільно повзіть до берега. Потрапивши на сушу, поспішіть зігрітися: охолодження може викликати серйозні ускладнення.

Якщо на ваших очах хтось провалився під лід, необхідно озброїтися будь-яким ціпком, палкою або дошкою і після цього обережно, поповзом, рухайтеся до ополонки. Доповзти потрібно до такого місця, з якого легко можна кинути ремінь, сумку на ремні або протягнути лижний ціпок. Коли людина, що перебуває у воді, схопиться за протягнений предмет, обережно витягайте його з води. Вибравшись з ополонки, відповзіть подалі від її краю.

На випадок лиха телефонуйте до державної служби України з надзвичайних ситуацій за номером виклику 101

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лід #провалився під лід #дснс
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...