• Головна
  • Сьогодні Україна знову згадує аварію на Чорнобильській АЕС
10:40, 26 квітня 2017 р.

Сьогодні Україна знову згадує аварію на Чорнобильській АЕС

Двадцять шостого квітня 1986 року під час експериментальних випробувань на одному з реакторів атомної електростанції у Чорнобилі Київської області, за 135 км від Києва, температурний режим вийшов за штатну межу, і реактор вибухнув.

Двічі. То були не ядерні, але хімічні вибухи. Проте кількість радіоактивних викидів була приблизно у тридцять разів більшою, ніж під час вибуху атомної бомби, скиненої на Хіросіму під час Другої Світової війни. Після руйнування оболонки реактору почалася важка пожежа. Горіло більш ніж 800 тон ґрафіту, саме оця захисна оболонка. Пожежу вдалося припинити тільки 10 травня. 31 людина загинула на самій пожежі.

Одразу після аварії було опромінено вісім з половиною мільйонів людей і забруднено радіоактивними речовинами біля 155 тисяч кв. километрів територій, з них біля 32 тисяч кв. километрів - землі сільськогосподарського використання. Ще три тижні реактор випромінював радіацію. Українці загалом дізналися про катастрофу лише 28 квітня, і то без деталей, у короткім офіційнім повідомленні. Наслідки катастрофи досі відчувають на собі Східна та Північна Європа. Другою найбільш постраждалою від цієї аварії країною є Білорусь.

Ми всі схиляємо голови перед подвигом пожежних й ліквідаторів аварії.

Мітинґ-реквієм до річниці аварії на Чорнобильській АЕС почнеться сьогодні, 26 квітня, о 16.00, біля пам'ятного знаку "Дзвони Чорнобиля".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #Чорнобиль #Кременчук
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...