• Головна
  • Чарівна моя смерека, пластмасове електропіано "ямаха" й хард-боп з контрабасом: джазовий фестиваль у Кременчуці
09:05, 1 травня 2017 р.

Чарівна моя смерека, пластмасове електропіано "ямаха" й хард-боп з контрабасом: джазовий фестиваль у Кременчуці

30 травня на Літній естраді Придніпровського парку виступили музичні ансамблі джазової спрямованості.

Цей великий концерт стартував виступом міського духового оркестру. У самім слові "оркестр" вже є питома величність й беззаперечна музична компетентність. Провідник оркестру - дуже відомий музикант, дириґент, композитор Володимир Смоляков. Ще у сімдесяті роки городяни вперше почули пісні його авторства. Оркестр працює від 1987 року. Міський духовий оркестр Кременчука було створено з ініціативи чудового музиканта, військового диригента Володимира Остаповича Дзюбенка. Кременчужани старшого віку завше приязно ставилися до оркестру, виступ якого супроводжує не тільки всі хоч трохи визначні культурні події у місті, але й започатковані Міськім палацем культури танцювальні вечорниці у стилі ретро. Ретро нині є тренд. Стилістика оркестру надзвичайно різноманітна. "Золоті двадцяті" джазу, українська естрада від самого початку, стандарти світового денсхолу - все се можна було почути і цього разу. Оркестр показав професійну майстерність й яскравий добрий гумор справжнього мистецтва. Учасники оркестру запросили всіх на наступний їхній концерт, який має відбутися тридцятого травня у МПК.

Ансамбль The Apple Jam з найвищим у світі піснярем Віталієм Татариновим привітав авдиторію із Міжнародним днем джазу й не гаючи часу виконав піврепертуару Елвіса лас-веґаського періоду. Зробили вони те навіть без надтої естрадності, натомість скерувавши загальну стилістику Короля у більш ф'южнові терени, і з тим зірвали численних аплодисментів. Малі діти, які відпочатку виявляли цікавість до концерту, беззастережно повилазили на саму сцену й танцювали навколо бас-гитариста, заохочувані ведучими концерту.

Відтак до комбо на сцені долучилася співачка Наталя Лещенко, як завжди, вбрана у ясночервоне. Ф'южн, аж майже джаз-рок, стандарти джазові, скет-вокал і надзвичайно розкуте виконання Наталії - те, чим є славетний ансамбль The Apple Jam.

Музиканти ансамблю - басист Володимир Долина, піаніст Стас Леґенда, саксофонист Андрій Бондаренко й ударник Вадим Корнута - відзначилися сольними імпровізаціями й величезною харизмою. На цей час вже зсутеніло й чималий натовп кременчужан приступив до сцени.

Далі на сцену вийшов такий довгоочікуваний Cherkasy Jazz Quintet. Музиканти цього ансамблю - дядьки у літах й на вигляд радше схожі на команду штангистів або борців. Но джазовий стиль хард-боп, виконуваний цими немолодими хлопцями за допомогою електропіаніна, ударних, справжнього дерев'яного контрабасу, тенор-саксу, помпової труби й флюґельгорну - насправді вимагає од адептів підготовки як суто музичної (консерваторія щонайменш), так і атлетичної тощо. У три секунди Cherkasy Jazz Quintet здув усіх, хто виступав на цій сцені до них, і без зайвої роботи на публіку показав слухачам (яких ще побільшало), що атмосферку клубу "Five Spot" року десь 1957-го можна як не відтворити, то хоч пригадати й у Кременчуці й у 2017 році. Не лише чаклунський хист до виконання бопових стандартів має Cherkasy Jazz Quintet -  їхніх власних композицій вони теж виконали чимало. І то не дивно. Позаяк працюють разом вони досить давно й привезли кременчужанам повну валізу своїх компакт-дисків. Ледь-ледь вклавшися у поміркований реґламент муніципальної фієсти, музиканти вклонилися й відбули на приватну вечірку.

всі світлини з концерту

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кременчук #джаз #фестиваль #Чумацькийшлях
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...