Балет "Спляча красуня" П. І. Чайковського, розкриває тему однієї з вершин балетної класики.
Вимогливий до себе композитор досить рідко вдавався до оцінок, щодо власних творів. Але в «Сплячої красуні» він не сумнівався. Цей балет став для нього одним з тих творів, працюючи над яким композитор відчував справжню радість художника. «Сюжет такий поетичний, так вдячний для музики, що я просто був в захваті від компоновки і писав з тим теплом і бажанням, які завжди обумовлюють вартість твору», - писав П. Чайковський.
Композитор не помилився в своїх надіях. Балет «Спляча красуня», поставлений в 1890 році, став визначною подією в історії музично-хореографічного мистецтва. Прем'єра за участю кращих танцівників балетної трупи, мала великий успіх, що ріс від вистави до вистави. "Спляча красуня" стала одним з найпопулярніших балетів.

П. Чайковський (1840-1893 р.р.) працював над музикою балету вже маючи в творчому активі ряд опер, симфоній, багато камерних творів. "Спляча красуня" - життєрадісний, світле, святкове твір, де стверджується Перемога Життя над смертю, світлого над темрявою, любові і добра над чорною заздрістю і злом. Музика П. Чайковського наповнила казковий сюжет живими почуттями, внесла в нього риси реального життєвого конфлікту.

"Кармен-сюїта" - шедевр світового балету. Історія про трагічну долю циганки Кармен і сліпо закоханого в неї солдата Хозе, якого вона кидає заради молодого Тореро. Любовний трикутник, який закінчується трагедією не залишить вас байдужими. Зміст новели Проспера Меріме, що розкривається в опері в чотирьох актах, в балеті ущільнено в один. Біля витоків задуму балету після опера "Кармен" стояла балерина Майя Плісецька. Для неї кубинський балетмейстер Альберто Алонсо придумав лібрето і хореографію "Кармен-сюїти", а чоловік і композитор Родіон Щедрін написав транскрипцію до балету.