Свинячий грип: як розпізнати, лікуватися і вберегтися

Як і прогнозували в МОЗ, наприкінці січня Україну накрила хвиля гострих респіраторних захворювань, яка вже призвела до понад півсотні летальних випадків (51), 98% яких спричинено високоінфекційним штамом вірусу H1N1.

У Кременчуці офіційно зареєстровано один випадок захворювання вірусом H1N1. Проте вже є 4 смерті від пневмонії.

Як розпізнати H1N1, лікуватися від нього і вберегтися – читайте у статті.

Що таке свинячий грип?

Вірус який отримав назву «свинячий грип» H1N1 - це гостре респіраторне вірусне захворювання, яке з’явилося внаслідок мутації людського вірусу грипу та кількох штамів вірусу грипу, якими хворіють свині. H1N1 передається виключно від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при використанні спільного з хворим посуду, засобів гігієни та інших побутових речей.

Симптоми H1N1

Штам вірусу H1N1 за своїми симптомами дуже схожий на звичайний грип, але найбільш показними симптомами вірусу H1N1є такі: біль у горлі, відчуття ламкості та важкості у тілі, закладеність носа. Пізніше у хворого може різко підвищитися температура до 40 градусів, з’явитися нудота, блювання, діарея, сильний головний біль, нежить, кашель, біль у грудях, запаморочення голови і запалення очей. Іноді свинячий грип протікає без усього «набору» симптомів, тому людина навіть не знає, що перехворіла свинячим грипом   

Лікування і профілактика захворювання

На жаль жодне щеплення не допомагає від H1N1 – цей вірус занадто швидко мутує. Все ж, лікарі закликають робити щеплення, але їх варто робити вчасно – за місяць до можливого активного поширення вірусу. Зараз варто обмежити себе у відвідуванні місць масового скупчення людей і частіше мити руки, щоб уникнути зараження.

Якщо людина все ж захворіла, їй слід негайно залишитися вдома і виокремити для себе особисті предмети побуту – посуд, рушники, засоби гігієни і негайно викликати лікаря, якщо температура піднялася вище 38 градусів. За даними українських медиків, більшість пацієнтів, які померли від вірусу грипу, звернулися за меддопомогою занадто пізно.

При захворюванні на свинячий грип не слід зловживати жарознижуючим, бо при температурі понад 38 вірус гине. Не рекомендується також приймати ліки, які містять ацетилсаліцилову кислоту. Тут потрібна тільки допомога лікарів, оскільки при високій температурі в організмі після грипу можуть виникнути ускладнення  - найчастіше це пневмонія, яка призводить до летальних випадків. Тому не займайтеся самолікуванням і не поширюйте вірус, вирішивши перебути хворобу «на ногах» (робота, навчання і тд.), - при зазначених вище симптомах негайно дзвоніть на 103 або до свого сімейного лікаря.

Піддаватися паніці не слід, проте лікуватися від будь-якого грипу варто ретельно і під медичним наглядом.

Нагадаємо, у Кременчуці близько 3 тисяч людей хворіють на ГРВІ.