На фестивалі «Демед?» кременчуцькі національні меншини представили себе (Фото)

У Кременчуці на другий день фестивалю «Демед?», а саме 10 вересня, проводилася дегустація медових напоїв та жарених трутневих розплодівта проходили різноманітні майстер-класи для дітей та дорослих. На заході можна було придбати мед, медові напої та інші вироби з нього, а також їжу різних країн.

Цього дня були представлені національні меншини, які проживають на території Кременчука, а саме ісламська, німецька, вірменська та єврейська.

Як відомо, в ісламському віросповіданні поклоняються єдиному богу – Аллаху, а його пророк Мухамед вживав мед для очищення організму. Представники вчили гостей правильно зав’язувати хіджаб, а також малювати хною на тілі.

Німецький народ проживає в нашому місті уже більше двохсот років, а ось їхній центр відкрився більше двадцяти років назад. Представники німецької громади влаштували лотерею, а за правильну відповідь  вручали подарунки. Провели вони й майстер-клас з «танцю-знайомства», запрошуючи на нього охочих.  Цей танець проводиться у Німеччині на різноманітні заходи.

Вірмени – це народ будівельників. Цей народ більше створює, ніж руйнує. Наприклад, вони закінчили та оприлюднили науковий аналіз лікувального джерела в Трускавці та побудували найстаріший собор у Львові. Окрім того, вірмени проявили себе під час подій на Майдані.

Остання, але не менш важлива, меншина міста Кременчука – єврейська. Представниця від цієї нації виконала усім відому пісню «Хава наґіла». Кременчуцькі євреї влаштували їхній Новий рік, який називається «Рош Гашана». На це свято у євреїв прийнято за традицію їсти яблука з медом.

На заході учасники спортивної школи «Авангард» продемонстрували елементи з греко-римської боротьби та влаштували міні-спаринг, за який хлопці отримали подарунки від організаторів фестивалю.

В цей день до нашого міста вперше завітав сучасний український письменник Любко Дереш та був вражений красою, чистотою та охайністю Кременчука.

Письменник провів лекцію на тему: «Культура поваги. Віднайти повагу». Під час лекції він говорив на філософські та глибокі питання, які наразі актуальні в житті суспільства, а саме:

-Хто з присутніх хотів би керувати людьми та захватити Світ?

-Яка людина є великою?

-Чому нам подобається контролювати людей?

-Ситуація мовного та гендерного конфліктів Заходу та Сходу.

-Що краще - зневажати чи поважати людину просто за те, що вона є?

Також Любко Дереш пояснив свою позицію щодо ситуації, яка сталася на одному з інтерв’ю під час подій на Майдані, на якому він відповів, що поважає Януковича. Тоді письменник розумів на що йшов і не шкодує про це. Адже, внутрішній стан визначає статус – чи залишаємося ми людьми та особистостями. «Краще втратити фізичне, але залишитися собою. На повазі до людей може з’явитися мир» - вважає Дереш. Письменник здобуває сам себе, коли вчиться поважати всіх.

Улюблений індійський епос Дереша - «Махабхарата». У цьому творі чітко прослідковується культура поваги.

Любко Дереш наголосив на тому, що люди підсвідомо відчувають як до них ставляться, якщо ми будемо поважати інших, то автоматично в них зародиться повага до нас.

Далі програма фестивалю продовжилась малюванням на воді та танцювальною програмою Kangoo Jumps.

На завершальному етапі заходу виступив Стас Легенда та джаз-бенд «AppleJam», а завершили святкову програму фестивалю -  Katya Chilly Group 432 Гц.

Більше фотографій із фестивалю «Демед?» дивіться тут.