Унікальні природні пам'ятки України (частина третя)

До унікальних природних пам’яток України відносяться заповідні місця. Тут людина, втікши від шуму міст, може побути наодинці та насолодитися природою.

Асканійська степ

У заповіднику «Асканія-Нова», що на Херсонщині, збереглася незаймана, неорана степ з корінними мешканцями дикої природи: зебрами, бізонами, конями Пржевальського тощо.

У кінці травня та початку червня степ красива своїм унікальним рослинним світом, коли цвіте ковила.

Бирючий острів

Поблизу Кирилівки знаходиться острів Бирючий – заповідний рай для тварин, птахів, а також людей, які хочуть усамітнитися.

Це півострів – південна частина Федотової коси. Територія Азово-Сиваського національного природного парку.

Дунайський біосферний заповідник

На території Дунайського біосферного заповідника в Одеській області розташовано містечко Вилкове на воді.

Тут знаходяться острови в руслі Дунаю, канали, озера, чудові зарості водних лілій і дивовижні мешканці дикої природи. У цій місцевості водиться понад двісті п’ятдесят видів пернатих, серед яких пелікани та фламінго.

Окрім того, туристи полюбляють екскурсію до нульового кілометру, де Дунай впадає в Чорне море.

Кінбурнська коса

Кінбурнська коса – заповідне місце в Миколаївській області з кришталево чистою водою та первозданною природою.

У травні в цій місцевості цвітуть цілі поля подяних орхідей, а влітку людина зможе насолодитися сонцем і морем.

Реліктовий Воложин ліс (залишок лісів давньої країни Гілеї) вважається головною визначною пам’яткою Кінбурського півострова.

Острів Джарилгач

Острів Джарилгач – найбільший за площею острів України, котрий знаходиться в Херсонській області.

У цьому заповідному місці гніздиться безліч птахів, а дельфіни не бояться людей. Окрім того, на острові може пощастити зустріти ланей, оленів і муфлонів.

Щодо диких кабанів, то на острові їх дійсно багато. Відпочиваючим навіть іноді доводиться відлякувати їх від наметів, плескаючи в долоні.

Подільські Товтри і Бакота

У Хмельницькій області розташовано заповідник «Подільські Товтри», що входить у список семи чудес України. Товтри утворилися внаслідок життєдіяльності організмів. Це єдиний гірський кряж у світі, створений не тектонічними процесами.

Колись у цих місцях хлюпалося древнє море, тому тут можна розглянути корали, молюсків і навіть скелети морських тварин. Наразі мальовничі пагорби-Товтри немов купаються в озерах і долинах річок.

На території заповідника «Подільські Товтри» знаходиться Бакота – затоплене село, котре в дванадцятому столітті було столицею Дністрянського Пониззя. В 1981 році це село затопили, щоб збудувати Новодністровську ГЕС.

Наразі туристів приваблюють мальовничі місця Білої гори, з якої можна побачити химерні скелі. До того ж, на висоті сімдесят метрів, на кретих схилах берега, можна побачити унікальний скельно-печерний монастир – найстаріший монастир Поділля, що відновили археологи.

Нагадаємо, унікальні природні пам'ятки України частина перша та друга.