Тітушки, чи постраждала сторона? На Полтавщині Прокуратура зачиняє АГЗС, які масово вибухають? ВІДЕО

Прокуратура повідомляє про те, що затримує злісних правопорушників, які наймають підпільних продавців, а ті ведуть підпільний продаж, підпільного пального. Більше того, періодично такі АГЗС вибухають.

Обвинувачена сторона публікує у ЗМІ заяви про те, що правоохоронці діють протизаконно.

Що заявляють обидві сторони?

Версія Прокуратури:

Прокуратура Полтавської області заявляє про виявлення спільно з контролюючими органами мережу нелегальних автомобільних газозаправних станцій, які небезпечні для громадян.

Так відкрито більше 10 кримінальних проваджень про незаконну діяльності АГЗС через порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою.

 Прокуратура встановила, що працюють особи без офіційного влаштування, без досвіду для роботи на об’єкті з підвищеною небезпекою, окрім цього вони не проходили обов’язкове навчання та з ними не проводились відповідні інструктажі.

Отже неофіційно працюючі працівники наражають людей на небезпеку при цьому не мають гарантій.

Так на одному об’єкті в Полтаві була відсутня будь-яка дозвільна документація, працівники були неоформлені, без інструктажів продавали пальне невідомого походження, без сертифікатів.

 При цьому минулого року на автогазозаправній станції в с. Гора Полтавського району пролунало 2 вибухи газобалонного обладнання. Також вибух автозаправної станції стався на Київщині, внаслідок чого загинуло 4 людей. Також, вибухи відбувались у столиці та Тернопільській області.

 Належний облік та відрахування до бюджету нелегальними автомобільними газозаправними станціями також не здійснюється.

При цьому пальне, що продається невідомого походження без сертифікатів, що наражає на небезпеку осіб, які заправляються та використовують вказану речовину. Досудове розслідування триває.

Прокуратура заявляє, що вони працюють в рамках закону, але відчувають супротив від обвинуваченої сторони і ніби ті замовляють тітушок та замовляють статті в газетах. І на це докладають фото.

Що заявляє обвинувачена сторона?

На сайті http://www.nefterynok.info було опубліковано статтю у якій йшлося про те, що силовики у невстановлений час, протизаконними методами без понятих складають акти обстеження.

Такі акти вони пред’являють у суді.

Співробітник Національної поліції України в Полтавській області слідчий Ярослав Фалюш ввів в оману Лубенський міськрайонний суд, направивши туди протокол огляду місця події (газового модуля та магазину) з неправильно вказаним часом.

"У нас є відео, де Я. Фалюш разом із невстановленою особою приходить до магазину при заправці та зачитує заправникові якийсь документ в 23:34 - 23:36 23 листопада 2018 року. Також він опечатує обладнання АГЗС. Ці дії протизаконні, слідчі дії можуть проводитися лише з 6:00 по 22:00", - уточнив адвокат компанії "Владислав 2016" (управляє АГЗС "Укргаз Ресурс") Олександр Мельник.

"У поданому до Лубенського міськрайонного суду протоколі огляду місця події (є в розпорядженні видання) слідчий вказує час огляду 16:35 - 17:03. Але на самому відео чітко видно дату та час, які вказують на проведення слідчих дій у неналежний час", - пояснив адвокат.

На його думку, дата та час були обрані не випадково: на вихідних власники заправки не могли оскаржити дії слідчого в судах.

Тобто у протоколі йдеться про неправдиву інформацію.

На відеозаписі також зафіксовано, що в ролі єдиного понятого Фалюша виступає особа, яка, мабуть, пов'язана зі слідчим. Дана особа допомагає слідчому, тримає його блокнот, проводить відеозйомку на телефон або планшет. У відповідністі до норм Кримінального процесуального кодексу (КПК) України понятими зобов'язані виступати 2 незацікавлені особи.

Нацполіція, маючи рішення судів із різними формулюваннями - від "крадіжки могильного ланцюга" до "отруєння повітря", співпрацюючи із прокуратурою Полтавської області, опечатала роздрібні об'єкти з реалізації нафтопродуктів. За даними постраждалих операторів, курирує зупинку роботи заправок прокурор Полтавської області Дмитро Чібісов, який призначений на посаду в липні 2018 року.

Правозахисник та голова громадської організації "Асоціація цивільного захисту підприємців" Михайло Скляр назвав дії силовиків по відношенню до газових операторів Полтавської області "беззаконням".

Компанії, чиї роздрібні об'єкти в Пірятінскому і Лубенському районах Полтавської області на вихідних були зупинені правоохоронцями за рішенням судів, оскаржують дії нацполіціі і обласної прокуратури в судах.

Про це Нафторинку повідомили в постраждалих компаніях.

Адвокат ТОВ «Владислав 2016» Олександр Мельник заявив, що компанія звернулася з відповідною скаргою на рішення Лубенського суду, який надав дозвіл на проведення огляду з подальшою зупинкою роботи заправки.

Інформацію намір подачі зустрічних позовів також підтвердили в «Автотранс» і «ПП Кучерявий А.А.».

Отже, з огляду на вищевикладене, розборки у судах, на тему, хто тітушки, а хто постраждалий триватимуть довго: адже обвинувачена сторона по справі вважає себе потерпілою від силовиків.