Скільки "шкідливого" цукру в газованих напоях, йогуртах, енергетиках та чим вони небезпечні

Настало літо: на вулиці спекотна погода й усі поспішають придбати напої аби хоч якось охолодитися. Втім, випиваючи пару банок "Кока-коли" ніхто не підозрює яку шкоду своєму організму завдає. Про шкоду для здоров'я солодких газованих напоїв написала у Фейсбуці в. о. Уляна Супрун.

Так, якщо ви все-таки вирішили слідкувати за своїм раціоном, то пам'ятайте, що цукор у будь-якому вигляді треба вживати обмежено.

Дієтологи розрізняють так звані додані цукри, що наявні в солодких напоях. Під доданими цукрами розуміють сиропи та цукор у соках, напоях, цукерках, печиві тощо.

За рекомендаціями ВООЗ дорослі мають вживати не більше 25 грамів доданих цукрів на день, максимум - 50 грамів, що складає від 5 до 10 чайних ложок. 

Шкода від доданих цукрів

Від їх надмірного вживання розвивається карієс, діабет другого типу, серцево-судинні хвороби. 

Зазначимо, що у 100 мілілітрах газованого напою -  4-5 грамів цукру, втім, якщо випити декілька десятків літрів за сезон, то це вже буде надлишок калорій та цукру.

Кількість цукру в газованих напоях

- напій з холодного чаю, що продається в маркетах: у 500 мл - 20-55 грамів цукру;

- солодкі йогурти — в 250-300 грамах йогурту - 30 грамів цукру, тож підрахуйте самі скільки "білої смерті" в 500 грамах чи літрі корисного кисломолочного продукту;

- фруктовий сік — у 100 мл соку - 10 грамів цукру, також його глікемічний індекс більше ніж у свіжих фруктах, бо вони не містять клітковини.

- енергетики — у банці - 3-60 грамів цукру. Однак слід пам'ятати, що цукри надходять в першу чергу до печінки та відкладаються в підшкірний жир.

- кава та чай - відмовтесь від додавання цукру чи сиропів до улюблених напоїв. 

Також енергетики та газовані напої шкодять емалі, бо вони низько кислотні, а от цукрозамінники негативно впливають на кишкову мікрофлору. 

Як же харчуватися з користю для здоров'я?

- привчайтесь вживати продукти без цукру, тож зменшуйте дозу поступово;

- до йогуртів краще додавати ягоди чи ванільний цукор, а краще їх робити із закваски вдома;

- лимонади краще пийте без цукру, а соки власно приготовані. Пийте узвари, чай каркаде, якщо у вас тиск не понижений, та охолоджений м'ятний чай.

- вживайте більше фруктів та овочів: вони корисні тим, що містять клітковину;

- пийте достатньо води, адже ми втрачаємо вологу під час виділення поту.