Кременчужан закликають долучитися до акції "День без поліетиленових пакетів"

Усі ми знаємо про шкоду поліетилену для екології, однак часто у покупців мереж АТБ та Маркетопт просто немає альтернативи окрім поліетиленових пакетів. На полицях та скрізь по торгових залах - прозорі й легкі звичні всім пакетики для продуктів, а на касі пропонують пакет, але з поліетилену. 

Хтось носить пакети з собою, хтось купує їх щоразу, коли заходить в маркет. Однак сьогодні увесь світ долучається до триденної акції "День без поліетиленових пакетів".

На заміну звичним пакетам захисники природи пропонують носити екосумки - вони місткі та багаторазові або паперові пакети, сумки-авоськи чи зрештою рюкзаками.

Втім до акції долучаються не лише споживачі, а і громадські організації та заклади, супермаркети, магазини та ринки.

За офіційними даними щороку люди викидають в смітники п'ять трильйонів поліетиленових пакетів й 8 мільйонів тонн пластикової тари потрапляє у Світовий океан.

А от у Грузії, Кенії, Чилі, Південній Кореї, Новій Зеландії й частково — в Молдові використання пластикових пакетів заборонено. В Україні це поки окремі міста, як от Славське на Львівщині.

Євросоюз планує відмовитися від пластикових соломинок для напоїв, посуду та паличок для надувних кульок вже до 2021 року. 

Як би це сумно не звучало, але в Україні законодавчого регулювання щодо пластикового сміття та його переробки немає. 

Корисний додаток

Він має назву "Сортуй" та допомагає визначати тип сміття й як його підготувати до переробки, а також знайти найближчу станцію сортування. 

Однак залишається ще одне питання, коли люди сортують, а сміттєві машини зсипають усе разом й просто викидають на полігонах. Тобто проблема копмлексна й сміття потребує переробки, а не складання на полях чи смітниках. 

Раніше ми писали, що кременчужани прибирали пластикове сміття на річці Сухий Кагамлик.