Доторкнувся лобом до струмовідних частин: комісія досі розслідує смерть електромонтера на КВБЗ

Ми писали про смерть електрика на Кременчуцькому вагонобудівному заводі у липні цього року. Тоді було відомо, що чоловіка вразив струм, а нещасний випадок розслідує спеціальна комісія. 

За словами начальника управління Держпраці в Полтавській області Сергія Щербака, електрик проводив підключення робочого устаткування.

Він заводив кабель у спеціальний пристрій і нахилився аби подивитися де той кабель. В результаті робітник доторкнувся лобом до струмовідних частин. 

"Комісія досі розбирається. Наразі призначено ряд технічних експертиз" - каже пан Сергій. 

Поки що вони намагаються встановити чому електроприлади, з якими працював робітник, перебували під напругою під час виконання робіт.

За перше півріччя 2019 року на Полтавщині рівень травматизму на робочому місці зріс на 15 % у порівнянні з 2018-тим. Про це повідомили в управлінні Держпраці в Полтавській області. Так, у 2019 році від травм на робочому місці загинуло 10 осіб, з них троє - від ураження струмом.

Також пан Сергій наголосив, що якщо працівник багато втомлювався від того, що йому не давали відпустки чи змушували працювати без вихідних, то комісія може визнати втому основною причиною виробничої травми. У такому випадку травмований теж може розраховувати на компенсацію лікування та виплати від фонду соціального страхування.

Навіть якщо ви працюєте не офіційно, каже юрист Тарас Захаров, то все одно звертайтеся з травмою до лікарні, а також зверніться до відповідного уповноваженого органу аби там провели перевірку.

Працівник, що не оформлений офіційно чи працює за трудовим договором, а не у штаті підприємства чи компанії, має такі ж права щодо свого захисту, як й офіційно працевлаштовані робітники.

"Крім того, перевірка проводитиметься за фактом виробничої травми й виплата компенсацій буде здійснюватися за фактом травмування на робочому місці. Коли травма визнана виробничою, людині слід звертатися до уповноваженого органу або до суду щодо встановлення факту в якому статусі вона перебувала на виробничому майданчику", - каже пан Тарас.

Коли до управління Держпраці звертаються потерпілі, що працюють неофіційно, то до складу комісії з охорони праці включають й інспекторів з питань праці, які досліджують такі випадки та надають свої висновки комісії.

З 1 липня травмований на виробництві працівник може звернутися щодо визнання травми виробничою не пізніше ніж через три роки 3 років з моменту настання нещасного випадку. Потім доводити факт травматизму треба буде лише у судовому порядку.