Російському олігарху Павлу Фуксу не віддали родовища Полтавщини під видобуток газу та нафти

Як передає Зміст, 17 вересня, на сесії Полтавської обласної ради депутати розглянули блок питань про надання спецдозволів на видобуток газу і нафти без аукціонів на території родовищ області.

Що дивує журналістів : ухвалили рішення відмовити у наданні.

ТОВ «БЕСТ ГЕО ТЕХ», ТОВ «НАДРА ВЕСТ ГРУП», ТОВ «ЮНОЛІТ ОЙЛ», ТОВ «ПРОФІ НАФТ» є дочірніми фірмами компанії «ІСТ ЮРОУП ПЕТРОЛЕУМ» російського олігарха Павла Фукса. Раніше фірма називалася «ГОЛДЕН ДЕРРІК».

Термін дії договору на видобуток спливав 18 вересня, тому щоб не допустити автоматичної пролонгації, розглянули питання у терміновому порядку.

Зокрема, на порядок денний винесли погодження надання без проведення аукціону спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням:

ТОВ «БЕСТ ГЕО ТЕХ» – газу сланцевих товщ, нафти, газу, розчиненого у нафті, газу природного, конденсату Гулаківської площі на території Машівського та Новосанжарського районів;

ТОВ «НАДРА ВЕСТ ГРУП» газу сланцевих товщ, газу природного, конденсату Бутівсько-Миргородської площі на території Миргородського, Великобагачанського та Шишацького районів;

ТОВ «ЮНОЛІТ ОЙЛ» газу сланцевих товщ, газу природного, конденсату Фльорівсько-Ювілейної площі на території Котелевського, Полтавського, Чутівського, Диканського та Зіньківського районів;

ТОВ «ПРОФІ НАФТ» – газу природного, нафти Руновщинської площі на території Полтавського та Чутівського районів;

Як пише видання, раніше усе погоджувалося з легкістю, навіть без торгів, громадських слухань, чи спецдозволів. У Полтаві навіть були протести проти такої роздачі родовищ.

ЦЬого разу депутати вирішили не надавати погодження на видобуток газу фірмам.

Крім того, на сьогоднішній сесії депутати відмовили у наданні спецдозволів і іншим фірмам:

ТОВ «ГЕО ВЕРТИКАЛЬ» газу сланцевих товщ Давидівсько-Лелюхівської площі на території Новосанжарського та Кобеляцького районів;

ТОВ «ГЕО КОННЕКТ» – газу сланцевих товщ, газу природного, конденсату Ново-Диканської площі на території Новосанжарського, Решетилівського та Полтавського районів;

ТОВ «ТРАНС СЕТ ГЕО» – газу сланцевих товщ, газу природного, конденсату Вільшанської площі на території Полтавського та Новосанжарського районів.

ДОВІДКОВО:

Фукс фігурує в Панамських документах як власник компанії з Белізу Mildene Company Inc. Вона володіє ще двома компаніями - Dorchester International Inc. (Сент-Кітс і Невіс) і Chesterfield International Limited (Республіка Кіпр), які, в свою чергу, безпосередньо володіють ще 137 і 37 іншими компаніями з різних країн світу, відповідно.

Громадський резонанс викликала інформація про повну передачу «Надрами України» своєї частки, що залишилася в 33% компанії «Авант Трейд Лімітед», яку також стійко пов'язують з Павлом Фуксом. У заяві «Надр України» була вказана ціна продажу - 12 млн гривень. Сам Павло Фукс заперечує, що офіційно набував «Голден Деррік», проте він планує придбати в 2019 році у «Іст Юроуп Петролеум» кілька ліцензій на видобуток газу . За даними журналістських розслідувань, «Іст Юроуп Петролеум» контролюється Павлом Фуксом, але опосередковано, через ланцюжок компаній- «прокладок». Так, в кінці 2017 року «Голден Деррік» «заснувала в Києві півтора десятка компаній, які вказують основним видом своєї діяльності розвідувальне буріння та видобуток вуглеводнів». Згодом «Іст Юроуп Петролеум» планувала передати одну-дві ліцензії на видобуток газу кожної з цих компаній з подальшою метою повного продажу активів.

За даними журналістського запиту, в листопаді 2018 року Прокуратура України передала в національну поліцію кримінальне провадження за фактом незаконної видачі спецдозволів на користування надрами України з боку Державної служби геології і надр. У квітні 2018 року суд дозволив ГПУ провести виїмку документів в «Іст Юроуп Петролеум». Крім неї, у виробництві фігурує компанія «Аркона Газ Енергія».

У Юрія Бойка структури Фукса повністю викупили «ДВ Нафтогазовидобувна компанія» і 51% акцій компанії «Девон».

За інформацією ЗМІ, є одним з претендентів на покупку української дочки ВЕБ - «Промінвестбанку». Антимонопольний комітет отримав від Павла Фукса клопотання на покупку більш ніж 25% банку.