Не в смітник, а на дороги: кременчужанам є чому повчитися у мешканців Вінниччини

Містяни щодня викидають купи поліетилену та пластику до сміттєвих баків, а от у громаді Іллінецької міської ОТГ, що на Вінниччині вирішили не лише заробляти на
смітті, а й таким чином зменшити кількість поліетилену, який вивозиться на полігони.

Як повідомляється на сайті Іллінецької міської ОТГ, на базі місцевого  сміттєсортувального комплексу почав працювати цех з виготовлення полімерпіщаної плитки.

Її основу складає пісок - 70% загальної маси, й синтетичні полімери - 25-30%, а також барвники. У якості полімерів тут використовують поліетиленові пакети зі сміття, плівку, пакувальні матеріали тощо.

На цій лінії переробляють поліетилен у тротуарну плитку, додаючи пісок. Така плитка слугуватиме людям не одне десятиліття. З неї облаштують пішохідні доріжки у місті та селах району.

Вона має ряд переваг над звичайною, адже полімери надають їй міцності, стійкості до стирання, низьких і високих температур, солі та вологи.

Також на Вінниччині планують в перспективі переробляти пластикові пляшки, каністри тощо.

З огляду на стан Деївського сміттєзвалища кременчужанам теж слід задуматися над переробкою вторинної сировини для потреб міста. Поки що там лише видобувають метан - про це нам повідомили у міськвиконкомі.