Щоб вас не обважили продавці на ринку, варто "увімкнути Джеймса Бонда"

У більшості випадків, коли ми йдемо на ринок і нам здається, що продавець дурить, нам не здається. Про це повідомляє Держпродсполживслужба.

 Як цього уникнути? Як не покладатися на совість продавця, а протистояти зловживанням?

На ринку варто увімкнути Джеймса Бонда – бути уважним. Якщо стежити за діями продавця, чи не копатися в сумці, не відволікатися на розмови по телефону або прийти на ринок зі своїм калькулятором, то і продавець не стане ризикувати і обманювати покупця.

Найпоширеніший обман – коли вага стоїть не рівно, а під кутом. Ви цього не бачите, бо вона захована за лотками з фруктами чи декором. Вам повідомляють тільки кінцеву вартість. Попросіть пропустити вас до ваги під час зважування чи встановити її в доступному для вас місці. Необхідно переконатися, що на циферблаті встановлено «0».

Психологи стверджують, що набагато простіше обрахувати покупця, який купує відразу кілька позицій. І якщо продавець при цьому називає вагу і вартість товарів, то вже на третьому мало хто зможе запам’ятати, яка вага і яка вартість були першого товару.

Слідкуйте, щоб продавець важив все, не поспішаючи. Якщо вам здається, що продавець метушиться – він точно щось мудрує. Краще купити в іншому місці.

Іноді продавець забалакує покупця поки він зважить товар. Або продавець різко кидає товар на ваги і тут же знімає, щоб покупець не встиг помітити вагу товару.

Якщо відчуваєте підозріле, використовуйте контрольні ваги. Пам’ятайте – всі ваги повинні бути опломбовані. Споживач має право перевірити точність ваги відпущеного товару. Контрольні ваги повинні розміщуватися в окремо відведеному та доступному місці для споживачів. Не йдіть без переважування.

Масово на ринках використовують фальсифіковані ваги не торгового призначення, і які відповідно до вимог законодавства, заборонені для використання.

Велика кількість ваг дозволяють їх налаштовувати на обважування, тобто обманювати покупців, що в свою чергу сприяє поширенню шахрайства в сфері торгівлі.

Виходячи з вищенаведеного, Держпродспоживслужба рекомендує:

– споживачам бути уважними, здійснюючи покупки товару, що підлягає зважуванню;

– уникати зважування товару на вагах невідомого походження, з відсутнім маркуванням та повірочним тавром, які мають зовнішні пошкодження або ознаки переробляння;

– вимагати від суб’єктів господарювання документи, які підтверджують проходження засобами вимірювання періодичної повірки;

– юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, які здійснюють торгівлю з використанням зважувальних приладів, дотримуватися правил торгівлі та відмовитися від використання ваг, які не відповідають метрологічним вимогам.

Наголошуємо, що під час проведення торговельно-комерційних операцій забороняється використовувати несправні, перероблені засоби вимірювальної техніки або такі, що не пройшли періодичну повірку.

Шановні споживачі! У випадку порушення ваших прав на достовірність результатів вимірювань, використання суб’єктами господарювання несправних зважувальних приладів або таких, що не пройшли періодичну повірку, звертайтеся до Держпродспоживслужби.

Тож не соромтеся, відстоюйте свої права.