Крім карантину: «атакувати» українців починають кліщі

Не встигли в Україні ввести послаблення карантинних заходів і дозволити українцям гуляти у парках, скверах і лісах, як з`явилася ще одна проблема – кліщі. Цього року в країні вже зафіксували 236 випадків хвороби Лайма, повідомляється на сторінці «Центр громадського здоров’я України» в соцмережі Facebook.

Як зазначається, минулого, 2019 року, в Україні зафіксували 4 482 випадків хвороби Лайма. З них, 833 випадки було зареєстровано у мешканців сіл, 492 - у дітей до 17 років.

«Хвороба Лайма - інфекційне трансмісивне захворювання. Більшість випадків хвороби переносять кліщі з травня до листопада. Це період найвищої активності іксодових кліщів. Лише третина хворих може пригадати епізод укусу кліща. Інкубаційний період становить від 1 до 45 днів (7–14 у середньому). Сприйнятливість людей до захворювання висока», - йдеться у повідомленні.

Найчастіше можуть заразитися люди, які досить часто перебувають на відкритому повітрі, особливо у лісах та лісопарках. Від хворого до здорової людини збудник не передається.

«Пізня, або хронічна хвороба Лайма виникає через місяці або й роки після зараження. У цьому випадку з’являються неврологічні та ревматологічні прояви з переважним ураженням кістково-м’язової системи (артрити) чи нервової (нейробореліоз, хронічний атрофічний акродерматит)», - говорять в ЦГЗ.

Крім цього, людина, яка перенесла хворобу лайму-бореліозу має нестерильний імунітет. Це може призвести до повторного розвитку захворювання.