МОЗ пропонує ввести жорсткий карантин з січня

В Україні Міністерство охорони здоров’я пропонуватиме ввести повний локдаун на початку січня. Триватиме жорсткий карантин в Україні три тижні, передається на сторінці «Міністерство охорони здоров'я України» в соцмережі Facebook.  

Як зазначається, водити жорсткий карантин до кінця грудня МОЗ не вважає потрібним, зважаючи на нинішні епідеміологічні показники.  

За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, локдаун пропонують ввести з максимальними обмеженнями починаючи з перших чисел січня.  

«Вважаємо, що тривалість такого карантину для досягнення максимального ефекту повинна бути протягом трьох тижнів», - сказав уже всім відомий Максим Степанов. 

Так, нині медична система в Україні навантаження витримує. Але, наприкінці січня очікується значне збільшення кількості хворих. Причина – до коронавірусу додасться зростання захворюваності на грип.

«Важливо до цього часу підготувати систему і підійти з мінімально можливими показниками щодо захворюваності на COVID-19 і заповненості ліжок», - пояснює міністр. 

Цікаво, чому МОЗ і міністр не зробили цього за три місяці літа та три місяці осені. А також, грудня. Та це питання залишиться риторичним.

Також, звісно у МОЗ впевнені, що карантин «вихідного дня», дало позитивну динаміку, але не дуже. Утім, ходять чутки, що нині статистику з кількості хворих на коронавірус спеціально занижують. Це роблять так: людям в першу чергу видають негативні результати, а позитивні – притримують. Тому, «сплеск» з кількості хворих на COVID-19буде пізніше. 

«Карантин «вихідного дня» має свій ефект. Однак, через те, що обмеження дотримувались не повністю, досягти максимальних результатів не вдалось», - додають у МОЗ. 

Максимальний ефект, який очікували від карантину «вихідного дня» - це зниження кількості нових випадків на 20%. Такого показника в країні не досягли, але ефект зупинки динаміки отримали. 

«Цього тижня завдяки карантину «вихідного дня» фіксується менше нових випадків захворювання на COVID-19, порівнюючи з минулим тижнем. Наприклад, станом на сьогодні кількість виявлених хворих на 1 тисячу осіб менша», - заявили на останок у МОЗ.