Чи платити за комуналку під час війни? Роз'яснює КК "Будсервіс"

Останнім часом чимало суперечок серед населення точиться щодо сплати житлово-комунальних послуг. Чи обов'язково платити за комуналку під час військового стану? Хто має право не платити або платити не в повному обсязі? Роз'яснення надає керуюча компанія "Будсервіс".

Під час військового стану більшість населення України залишилось без звичних доходів, багатьом довелось покинути домівку та виїхати в інші регіони України, або й закордон, а дехто взагалі залишився без оселі. На жаль, такі реалії сьогодення ніхто не міг передбачити, але і в таких реаліях діють закони та існують зобов’язання.

Незважаючи на війну, сфера ЖКГ функціонує, послуги споживачам надаються, а отже, за них необхідно сплачувати. Важливо зрозуміти, що житлово-комунальна послуга - це такий самий товар, як хліб або сіль. Наприклад, щоб у крані текла вода, необхідно закуповувати електроенергію, очищувати воду, платити зарплату штату робітників, постійно купляти паливно-мастильні матеріали. І якщо підприємство буде надавати послугу і не отримувати за неї кошти, то воно з часом закриється. Це спричинить економічний колапс державного масштабу. Тому оплати за послуги ЖКГ ніхто не відміняв, вони необхідні, аби підприємства мали змогу працювати.

Якщо ж споживач покинув домівку, то чи має він сплачувати за послуги? За інформацією Кабміну, українцям, відсутнім у своїх будинках більше 30 днів, не нараховуватиметься плата за комуналку. Щоб отримати перерахунок за цей період, необхідно звернутися до постачальника послуг з одним з наступних документів :

  • довідкою про проходження лікування,

  • довідкою внутрішньо переміщеної особи,

  • довідкою, що свідчить про службу у ЗСУ.

 Перерахунок не стосується:

  • приміщень, обладнаних лічильниками; у такому разі треба подавати покази лічильників, тобто повторити останні,

  • вартості послуг з управління багатоквартирним будинком,

  • вартості послуг на тепло.

Послуга з управління багатоквартирним будинком нараховується незалежно від місця перебування співвласників. Нарахування відбувається звичайним чином: за метр квадратний житлової площі.

Урядом заборонено нарахування та стягнення штрафів або пені, інфляційних нарахувань, відсотків річних у разі несвоєчасної або неповної оплати за житлово-комунальні послуги населенням. Тобто штрафувати за несплату платіжок та нараховувати пеню не будуть. Однак після закінчення воєнних дій утворену заборгованість доведеться погасити. 

Тому так важливо саме зараз підтримувати підприємства ЖКГ, і комунальні, і приватні. Кожен платіж - це внесок у безперебійну роботу підприємств, у підтримку комунального фронту та економіки України в цілому.

Компанія "Будсервіс" нагадує, що працює в штатному режимі. Фахівці обслуговують багатоповерхівки кременчужан, як фізичних, так і юридичних осіб, аби у будинках справно працювали усі внутрішньобудинкові мережі: водопостачання, каналiзація, центральне опалення,  електропостачання, - а прибудинкові території були чисті та прибрані.

Просимо кременчужан по можливості сплачувати рахунки за комірне. Це єдине джерело фінансування компанії, тому ми надзвичайно вдячні клієнтам за відповідальність у сплаті нарахувань, і ми закликаємо й надалі оплачувати посильні суми.  

Усі питання з приводу оплат ви можете задати, зателефонувавши на гарячу лінію:

067 341 41 41.

Консультації проводяться цілодобово без вихідних, наголосили у компанії.