Заборонені товари і послуги

1. Товари і послуги, заборонені чинним законодавством. Товари, заборонені до продажу і / або вилучені з цивільного обороту. А також товари і послуги, використання яких може бути направлено на порушення чинного законодавства України (наприклад, послуги фіктивного здійснення функцій виконавчого органу в юридичній особі та ін.).

2. Товари і послуги яких не існує, що не мають споживчої цінності або ті, продавати які користувач не має права або які порушують права третіх осіб (в тому числі патенти, товарні знаки, авторські права та ін.). Заборонено продаж товарів і надання послуг, за якими на адресу Адміністрації був направлений офіційний запит від правовласника ТМ (торгової марки) або власника патенту.

3. Різноманітні товари та / або послуги в одному оголошенні. Некоректно: «Продаю плаття і туфлі», «Продам телевізор і холодильник», «Продаю все, що на фото» і подібне. Допускається інформація про один предмет в одному окремому оголошенні або кілька предметів в одному оголошенні, якщо всі вони продаються комплектом за загальну ціну.

4. Просування інших оффлайн або інтернет-ресурсів. Такою вважається інформація, в якій немає опису конкретного товару / послуги або перераховані всі товари, які продаються на рекламованому порталі, наприклад: «Ми - інтернет-магазин побутової техніки, продаємо холодильники, праски, телевізори та ін.»,  «Косметика. Замовляйте онлайн на сайті...», «Продаю трактор. Опис за посиланням» і т.д.

5. Продукти харчування з вичерпаним терміном придатності.

6. Тютюнові вироби; алкогольні напої та продукція, що містить етиловий спирт; самогонні апарати.

7. Митний конфіскат, контрабандні товари та крадене майно.

8. Коробки від планшетів, мобільних телефонів, ноутбуків без пропозиції продажу самого пристрою.

9. Транспортні засоби, що перебувають в розшуку; без документів. Або документи на транспортні засоби без пропозиції продажу цих ТЗ.

10. Виготовлення та продаж номерних знаків (стандартних, іменних, елітних і подібне). Послуги та засоби відмотування пробігу автомобіля.

11. Медичні препарати, ветеринарні препарати, стероїди, анаболіки, віагра, препарати для схуднення і БАДи, будь-які ліки, що відпускаються за рецептом лікаря, призначені для використання лише у медичних закладах або заборонені на території України. У тому числі: Ремдесевір та його аналоги, Баша, Бомба, Білайт, Чарівний лотос, Голдлайн, Дали, Золота кулька, Кленбутерол, Ліда, Miaozi, орлістат, Ксенікал, Рідкісні, Рімонабант, Сибутрамін, Меридіа, Тонгкат, Тяньши, Турбослим, Фенітоїн, Фенолфталеїн, Флукостеін, Фітолакс, Евалар, XL-S, 7 Days, збуджуючі препарати. 

12. Наркотичні, психотропні речовини, отрути, отруйні речовини і їх замінники, а також рослини та інгредієнти, що використовуються для їх приготування. Галюциногенні рослини, гриби і похідні з них продукти.

13. Будь-які анатомічні матеріали людини (в тому числі біоімплантати і фетальні матеріали), ксенотрансплантанти (анатомічні матеріали тварин, призначені для трансплантації), донорські послуги (здам / куплю кров / плазму / сперму і подібне).

14. Послуги сурогатного материнства, грудне молоко (пошук і пропозиція).

15. Рентгенівське обладнання, прилади та обладнання з використанням радіоактивних речовин та ізотопів.

16. Б/в білизна (бюстгальтери, труси, боді, панчохи, колготки, корсети).

17. Будь-яка зброя (комплектуючі і аксесуари до нього), крім антикварного. Якщо ніж, лук, арбалет і інші види метальної зброї не є холодною зброєю, вам необхідно прикріпити до оголошення сертифікат або висновок МВС, про те, що даний товар не є холодною зброєю. Також слід вказати в описі оголошення ГОСТ, ТУ і призначення ножа, луку, арбалета або іншого виду зброї так, як це описано в сертифікаті.

Крім того, згідно з ЗУ "Про ліцензування видів господарської діяльності", всі пропозиції щодо виготовлення та ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення і боєприпасів до неї, холодної зброї і т.д. повинні мати ліцензію в описі оголошення або у вигляді фото.

18. Бойові транспортні засоби та нормативно-технічна продукція на їх виробництво і експлуатацію.

19. Засоби активного і пасивного захисту (електрошокери, газові балончики, газові пістолети, зброя з гумовими кулями, світло-шумові ефекти, сигналізатори, гумові кийки, наручники), спецзасоби, що містять препарати сльозоточивої та дратівної дії, які відносяться до спеціальних засобів активної оборони , застосовуваним правоохоронними органами, і нормативно-технічна продукція на їх виробництво і експлуатацію.

20. Індивідуальний бронезахист: бронежилети (різних типів і класів захисту), захисні каски (різних типів і класів захисту), жорсткі захисні елементи (бронепластини окремо), куленепробивні щити, чохли до бронежилетів і т.д і нормативно-технічна продукція на їх виробництво і експлуатацію ..

21. Небезпечні вибухові, хімічні, радіоактивні, піротехнічні речовини і матеріали, а також їх відходи.

22. Послуги, роботи і матеріали, пов'язані із здійсненням військової служби та воєнізованої діяльності на території іноземних держав.

23. Результати науково-дослідних і проектних робіт, а також фундаментальних пошукових досліджень зі створення озброєння та військової техніки.

24. Шифрувальна техніка, і нормативно-технічна документація на її виробництво і використання.

25. Антирадари, радари-детектори, рамки-шторки, антипрослушка, антижучки і подібні технічні пристосування.

26. Універсальні ключі / засоби для різного роду замків.

27. Програмне забезпечення, радіоелектронні, спеціальні технічні та інші засоби негласного отримання інформації (мікронавушники, брелки-камери, окуляри з вбудованою камерою, годинник-камера і подібне).

28. Програмне забезпечення, клони додатків.

29. Активатори програм, ключі компакт-диска, реєстраційні номери додатків і подібне.

30. Піратські носії та інше з мультфільмами, музикою, фільмами, програмним забезпеченням та іншими матеріалами, поширення яких порушує закони України або авторські права.

31. Матеріали, передані виключно віртуально і не записані на будь-який матеріальний носій (ідеї, методи, принципи і т.д.).

32. Бази даних, бази e-mail адрес, в тому числі будь-які бази, що містять персональні (анкетні) дані, які можуть сприяти несанкціонованим розсилкам. Парсинг: пропозиція послуг і програмного забезпечення.

33. Матеріали та послуги, що порушують таємницю приватного життя, що посягають на честь, гідність і ділову репутацію громадян і юридичних осіб, а також містять державну, банківську, комерційну та іншу таємниці. А також матеріали, які можуть використовуватися як наклеп на людину або групу людей.

34. Готові дипломні роботи, курсові, магістерські роботи, конспекти лекцій, а також будь-які послуги пов'язані з придбанням або виготовленням даного товару.

35. Шпаргалки (годинник-шпаргалка, ручка-шпаргалка і подібне).

36. Облікові записи месенджерів (ICQ, Skype і подібне), адреси електронної пошти, акаунти соціальних мереж.

37. Іноземна валюта та / або інші валютні цінності, монети і банкноти України, що знаходяться в обігу (за винятком купівлі-продажу для нумізматичних цілей).

38. Підроблені грошові знаки і підроблені знаки поштової оплати.

39. Офіційні бланки, форми суворої звітності, цінні папери (акції, облігації, чеки та ін.), Крім паперів для цілей колекціонування з явно зазначеним терміном дії і / або відміткою про недійсність / анулювання / погашення.

40. Дорогоцінні і рідкоземельні метали (продаж, покупка) і дорогоцінне каміння (продаж, покупка) не в виробі, а також відходи, що містять дорогоцінні, рідкоземельні метали і дорогоцінні камені.

41. Сумнівні фінансові послуги (наприклад, «Кредит за годину. Без застави і поручителів»; «Продаж / обмін підтвердженого податкового кредиту»; «Допомога в платіжних системах» і т. д.). Будь-яке оголошення з пропозицією фінансових послуг повинно бути доповнено номером свідоцтва про реєстрацію підприємства та ліцензії на здійснення фінансових послуг.

42. Колекторські і антиколекторські послуги.

43. Віртуальні гроші, інструменти, програми, прилади і їх комплектуючі для заробітку або генерації віртуальних валют.

44. Послуги, пов'язані з пропозицією допомоги в системах азартних ігор, які містять парі. Ігрове обладнання, що використовується для проведення азартних ігор; лотерейне обладнання.

45. Пропозиції поповнення рахунку мобільного номера телефону за допомогою переказу коштів, нарахування бонусів.

46. ​​Шахрайство, вимагання, прохання чи пропозиція матеріальної допомоги і підтримки в будь-якій формі, в тому числі оголошення «стану спонсором», «шукаю матеріальну підтримку», «комерція» і подібне.

47. Пропозиції від, так званих, «інформаційних» агентств з нерухомості. Зверніть увагу: чітку вказівку інформації про агентство (назва компанії та контактні дані) є обов'язковою умовою для користувачів, що представляють агентство нерухомості. Якщо ця інформація не зазначена в оголошенні, Ваш обліковий запис може бути заблоковано.

48. Платні пропозиції послуг з працевлаштування, згідно ЗУ «Про зайнятість населення». Допускаються тільки безкоштовні для здобувача пропозиції послуг посередників з працевлаштування в Україні. Всі пропозиції від посередників з працевлаштування за кордоном повинні мати відповідну ліцензію або наказ Міністерства соціальної політики України. Номер і серія ліцензії або дата і номер наказу обов'язково вказуються в описі оголошення.

49. Сумнівні пропозиції роботи, в тому числі в мережі Інтернет без вказівки фізичної адреси і прямих контактів роботодавця ( «робота для всіх», «обробка електронної пошти на дому», «робота без вкладень», «пасивний дохід» і подібне).

50. Пропозиції агентської діяльності (агент ПриватБанку), торгового представництва або будь-якій інший діяльності, яка вимагає вербування інших членів, субагентів, субдистриб’юторів, пропозиції заробітку на фондових ринках, діяльності трейдера (Forex, MMCIS і подібне). А також ринки та послуги з обміну валютою (в тому числі, обладнання, консультування, навчання і т.д.).

51. Пропозиції багаторівневого (мережевого) маркетингу (Avon, Oriflame і подібні), крім розділу Довідник підприємств.

52. Пропозиції послуг ручного і програмного розміщення, розсилка оголошень на будь-яких ресурсах, а також вакансії на дану посаду.

53. Пропозиції роботи в нічних клубах за кордоном; веб-моделями; пропозиції послуг свінгер-клубів; ескорт-послуги; перекладачі / перекладачки в шлюбні агентства; збір ручок на дому і подібні.

54. Секс послуги, проституція, будь-які послуги інтимного характеру, види масажу: еротичний, боді, лінгама, тантричний. Також будь-які товари інтимного (сексуального) призначення.

55. Оголошення про знайомства, дружбу та легкі відносини.

56. Державні нагороди, відзнаки про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

57. Предмети із зображенням нацистської, комуністичної символіки, крім антикваріату.

58.Діючі або ті, які мають силу, державні посвідчення особи і документи будь-яких існуючих країн світу: паспорта, id-карти, права, студентські квитки, залікові книжки, дипломи, проїзні квитки, перепустки, дозволи, сертифікати, ліцензії та інші. А також інші документи, що надають права або звільняють від прав / обов'язків, крім документів для цілей колекціонування з явно зазначеним терміном дії і / або відміткою про недійсність / анулювання, бланки для цих документів, а також послуги з їх отримання.

59. Екстремістські матеріали; матеріали, що закликають до масових заворушень, протестам, страйків; здійснення терористичної діяльності та екстремістської діяльності; розпалюванню міжнаціональної та міжконфесійної ворожнечі; до участі в масових публічних заходах, аукціонах, лотереях.

60. Товари і послуги, які посягають на територіальну цілісність і недоторканність України.

61. Продаж політичних партій, громадських організацій і фондів. Агітаційні матеріали, бюлетені для голосування, товари або послуги, пов'язані з реалізацією виборчих прав.

62. Тварини і рослини, занесені до Червоної Книги або в список міжнародної конвенції СІТЕС (про торгівлю рідкісними та зникаючими видами флори і фауни). Оголошення про продаж тварин, вирощених у розсадниках, але включених в Міжнародну Червону книгу, має обов'язково містити: правильне і повне найменування тварини, назва розплідника і / або посилання на офіційний сайт розплідника.

63. Шкури і вироби з шкур, роги, кінцівки і опудала рідкісних або тих якы перебувають під загрозою зникнення видів тварин. Ікла моржа, бивні слона, мамонта, зуб кита (кашалота) не в виробі.

64. Браконьєрські інструменти та обладнання (електровудки, сітки, капкани і подібне), а також послуги з їх виготовлення.

65. Товари і послуги, пов'язані з окультною/ езотеричною тематикою: привороти, змови, гадання, сатанізм, ритуали, магія, таро, нумерологія, нетрадиційна медицина, екстрасенсорика і т.д., крім розділу Довідник підприємств.

Якщо оголошення порушує ці правила - воно буде видалено з сайту Адміністрацією (модератором), якщо оголошення було опубліковане на платній основі - кошти, сплачені за послугу, не повертаються.

Правила розділу Оголошення
Правила публікації оголошень
Заборонені товари і послуги