Для того, щоб підтримувати своє тіло у чистоті цілком достатньо ванни чи душової кабіни. Але справжнє очищення – не тільки тіла, але й душі – може дати тільки баня, стародавній засіб досягнення повного релакса.

Основні матеріали, з яких головним чином будують лазні – каміння (цегла) чи дерево. Деревина має свої переваги, наприклад її значно легше протопити, бо цегляні стіни довгий час будуть прогріватися, доки почнуть віддавати, а не забирати тепло. Але дерево вразливо до впливу високої вологості, тому потрібно його правильно обробити та забезпечити ефективну систему вентиляції.

Вибираючи проект бані, треба визначитися з її типом:

  • Руська баня – у своєму класичному варіанті дає температуру в діапазоні 40-60 градусів за Цельсієм, та має досить високий рівень вологості – в середньому 70%.
  • Фінська сауна – відрізняється низьким рівнем вологості (не більш за 15%), та високою температурою (до 100 градусів за Цельсієм).

Суперечки щодо більшої користі для організму якогось одного типу лазні сенсу не мають, оскільки короткочасний вплив високої температури, температурні контрасти будь-якої бані впливають на людину позитивно і вибір залежить тільки від особистих уподобань.

Етапи проектування лазні

Компанія http://derevodim.com.ua/, що спеціалізується з проектування та будівництва різноманітних споруд з дерева, пропонує замовникам два варіанти підходу до створення проекту лазні.

Можна вибрати будь-який з типових проектів. Зазвичай він передбачає будівництво передбанника, душової, парного відділення, кімнати відпочинку. На етапі адаптування від деяких елементів можна відмовитися.

Якщо жоден з чинних проектів не вдовольняє ваші вимоги – обирайте індивідуальне проектування. Це займе більше часу та коштів, але ви отримаєте ексклюзивну лазню вашої мрії.

Проектування бані складається з декількох етапів:

  • Створення ескізного проекту: зовнішній вигляд, внутрішній інтер’єр, комунікації, технічні параметри – все це входить до пояснювальної записки. За бажанням замовника проектувальники можуть надати візуалізацію проекту у форматі 3D.
  • Формування архітектурного проекту: деталізовані плани приміщень, покрівлі, прив’язка до місцевості, дизайн фасадів, тераси. Для замовника можна додатково зробити 3D візуалізацію.
  • Розробка будівельного проекту: креслення конструкцій, розташування та параметри комунікаційних систем.