У лабораторії медичного центру "ІГР" проводяться пренатальні дослідження, використання результатів яких дозволяє робити більш точні висновки щодо причин виникнення проблем безпліддя й призначати більш актуальні методи лікування. Повний перелік можливих аналізів дивіться на сторінці сайту діагностичної лабораторії www.igr-lab.com.ua.

Можливості преімплантаційної генетичної діагностики

Преімплантаційна генетична діагностика дозволяє розширити можливості при виборі методів роботи з парами, схильними до народження дитини з генетичними відхиленнями. Шанси народити здорову дитину значно зростають, а також значно знижується рівень хвилювання пари під час лікування, що сприяє встановленню благодатної атмосфери для подальшої вагітності.

Основне завдання ПГД – виявлення порушень в полярних тільцях, що відокремлюються від ооцитів чи ембріонів з наступним вибором та перенесенням до матки тільки тих ембріонів, що не мають хромосомних патологій. Відповідно, методика ПГД може вберегти пари від складних через переривання вагітності рішень.

ПГД застосовують як додаткову процедуру при допоміжних методах репродуктивної медицини, проте для отримання ооцитів потрібно провести екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ).

Варто зазначити, які ситуації можуть стати показовими для призначення процедури ПГД. Це звичне невиношування, кількаразове неуспішне проведення екстракорпорального запліднення, а також безпліддя невстановленого походження. Також методика може стати актуальною при пізньому материнському віці та за чоловічого фактору безпліддя. Показовими є ситуації народження дітей з хромосомними патологіями й аномаліями при протіканні вагітності. Лікар може звернутись до допоміжного методу при наявності в сімейному анамнезі структурних хромосомних порушень, а також захворювань, пов’язаних із Х-хромосомою.

ПГД при лікуванні безпліддя

Сфера використання методики ПГД значно розширюється при проведенні скринінгу хромосомних анеуплоїдій для екстракорпорального запліднення пацієнток, що належать до групи ризику через звичне невиношування чи пізній материнський вік.

ПГД передбачає генетичний аналіз ембріонів в межах ЕКЗ, тобто при заплідненні яйцеклітини поза тілом у контрольованих умовах. Ооцит отримують з яєчників матері й запліднюють спермою батька. При успішному заплідненні починається ділення яйцеклітини (зиготи). А генетичний статус ембріона встановлюється ще до перенесення в матку майбутньої матері, що дозволяє ун6икнути багатьох ризиків для потенційних батьків.

За матеріалами сайту IGR LAB