Сполучені Штати є одним з безумовних лідерів за популярністю свого освіти серед іноземних студентів. Це пов'язано як із загальним іміджем самої країни, так і з високими стандартами освіти.

Дошкільна освіта

У США велика увага приділяється дошкільній освіті. Як і в багатьох країнах, відвідування дитячих садків не є обов'язковою умовою, але переважна більшість сімей воліють, щоб їх діти відвідували дошкільні освітні установи.

У дошкільному навчанні можна виділити 3 частини: групи найменших дітей у віці до 3 років, потім йде «додетсадовской» підготовка для дітей у віці 4-5 років і безпосередньо дитячий сад, який може розглядатися як перший рік навчання в початковій школі, хоча його відвідування не обов'язково.

Середня освіта

Навчання в початковій школі проходить з 1 по 5 клас. Навчальна програма передбачає отримання базових знань з ряду основних дисциплін, включаючи іноземні мови.

Навчання в середній школі, займає зазвичай 3 роки і триває з 6 по 8 класи. На відміну від початкової школи, де всі предмети викладаються одним учителем, в середній школі починається серйозне поділ з дисциплін, які ведуть різні педагоги. У середній школі учні отримують право самостійно обирати частину предметів навчальної програми.

Період навчання в старшій середній школі припадає на 9 - 12 класи. У цей час обсяг самостійно обирають предметів приблизно половина від навчальної програми. Після старшої школи випускники отримують атестат зрілості.

У Сполучених Штатах Америки мінімальний термін обов'язкової освіти становить 9 років. Система оцінок не бальна, а буквена, від A до F. У США існують муніципальні і приватні школи, школи для хлопчиків або для дівчаток, школи-інтернати.

Вища освіта

Для отримання вищої освіти в США після школи велике значення відіграє вибір курсів, пройдених для отримання атестата, а так само те, яку школу випускник закінчив. Учні більш престижних шкіл з високою якістю середньої освіти мають більше шансів на вступ до університетів і коледжів.

Вищу освіту в США можна отримати в 2 типах навчальних закладах: в університетах та коледжах.

Звичайні коледжі пропонують 4-річні програми бакалаврату. Крім того існують місцеві коледжі та установи професійного навчання. Так само коледжі можуть бути спеціалізованими, наприклад коледжі мистецтв, гуманітарних наук, і інші. Професійні школи і місцеві коледжі пропонують 2-3-річні курси, після закінчення яких випускники отримують диплом молодшого спеціаліста. Ці навчальні заклади мають прикладну спрямованість і готують фахівців нижньої ланки в різних сферах діяльності.

Університети також поділяються на різних питаннях вивчення. У більшості штатів є мінімум 1 державний університет, який зайнятий проведенням досліджень крім виконання освітніх функцій.

Основний науковим ступенем вищої освіти США є ступінь бакалавра. Для її отримання потрібно 4 - 5 років. На початку навчання вибирається основна область вивчення. У деяких випадках можна вибрати також і додаткову область. Ступінь бакалавра можна отримати як в коледжі, так і в університеті. Додаткові 1-2 роки навчання, написання та захист дипломної роботи дозволяють отримати ступінь магістра. За деякими спеціальностями термін навчання необхідний для магістерського ступеня може бути до 6-8 років. Наступний щабель - доктор наук.

Для вступу до коледжів і університетів США необхідно пройти тестування TOEFL та SAT. Тестування рівня знань проводиться єдиною службою, яка направляє результати до вищих навчальних закладів за вибором абітурієнта. У більшості випадків іноземні абітурієнти проходять програму підготовки до вступу до вищих навчальних закладів, яка істотно допомагає їм в цьому процесі. Вартість навчання на програмах вищої освіти в США стартує від суми 17000 доларів, середня освіта коштує дорожче від 20000 доларів.