Вірному оформленню документів вчать у школі! Учні старших класів згідно з навчальною програмою вивчають правила складання документів щодо особово складу, зокрема, заяви та автобіографії. методичний матеріал та рекомендації щодо проведення уроку на тему “Реквізити та оформлення заяви. Автобіографія” опубліковані на освітньому шкільному порталі за посиланням https://vseosvita.ua/library/zaava-ii-rekviziti-ta-oformlenna-avtobiografia-9683.html. Матеріал знаходиться у вільному доступі, тому Ви можете завантажити та використовувати його у своїй трудовій практиці без перешкод.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Для чого потрібні знання та навички з оформлення заяв та біографії?

Дані типи документів зустрічаються у повсякденному житті. При вступі до ВУЗу, прийнятті на роботу або ж при зверненні у будь-яку офіційну установу від Вас, в першу чергу, вимагатимуть заяву, оформлену за зразком з дотриманням чітких правил. Для того, щоб правильно це робити у подальшому, учнів навчають складати заяви та автобіографії. Вчитель зобов'язаний наголосити на офіційно-діловому стилі мовлення, який використовують при оформленні документів, а також розповісти про реквізити заяви/автобіографії.

Урок можна провести у форматі бесіди, котрий є легким для сприйняття учнями. Тоді дітям легше ставити питання педагогу і спілкуватися один з одним.

У методичному матеріалі, представленому на сайті, наведений детальний конспект уроку з прикладами заяв. Також у матеріалі чітко розмежовуються поняття “адрес”, “адреса”, “адресат”, “адресант”. Надано перелік документів, які можуть додаватися до заяви, залежно від призначення документи та вимог установи, яка прийматиме заяву.

Окрема частина уроку присвячена автобіографії, де також розглянуті основні терміни, реквізити, та правила оформлення автобіографії у діловому стилі. за прикладом, наведеним у конспекті уроку, діти можуть скласти власну автобіографію, покращуючи тим самим свої навички.

Для закріплення матеріалу учням пропонується кілька типів завдань - редагування документів, в яких допущені помилки, а також оформлення заяви/автобіографії за зразками та згідно з рекомендаціями.

Слід відповідально поставитись до засвоєння даного матеріалу, оскільки отримані знання дійсно мають практичне значення у житті кожної особи.