Смартфон для вас - це, насамперед, робочий інструмент для створення актуального й цікавого контенту? Значить, до нього у вас напевно маєте класний зовнішній мікрофон, такий же компактний та надійний у роботі, й за допомогою якого ви будь-де гарантовано записуєте звук професійної якості?

Мікрофон є, та "трохи не такий"? Чи ви лише плануєте підібрати сучасний мобільний мікрофон для смартфона? Отже, ви зайшли дуже вдало, і цей наш міні-огляд вас точно зацікавить.

Новий мобільний девайс під назвою Memory Mic компанія Sennheiser офіційно анонсувала всього пару місяців тому, на міжнародній виставці IBC-2018. Новинка позиціонується як бездротовий мікрофон для смартфонів, котрий у поєднанні з фірмовим мобільним додатком, дає змогу "створювати високоякісний аудіоконтент буквально в один дотик". При цьому маленький і легкий Memory Mic класний звук пише в автономному режимі і на будь-якій відстані від "свого" смартфона.

Memory Mic от Sennheiser - новый инструмент для создания суперкачественного видеоконтента

Найближчим часом цей виріб з'явиться і в українських магазинах, а згадане мобільний додаток для нього вже можна завантажити безкоштовно з Apple App Store і Google Play.

"Сьогодні вкрай непросто зняти по-справжньому захоплюючий відеосюжет без якісного звуку. Звук - це по суті основа будь-якого відео. Він створює живу атмосферу і викликає емоції. Саме звук завжди був і буде визначальним показником якості відеоконтенту, - прокоментував старт глобальних продажів нового Memory Mic Тобіас фон Альверден, старший продакт-менеджер напрямку Professional Audio компанії Sennheiser. - Тому ми зі щирим задоволенням пропонуємо нашим покупцям просту і дуже надійну бездротову мікрофонну систему, що створена для роботи в мобільному режимі. Memory Mic треба просто синхронізувати зі смартфоном через Bluetooth, активувати його однією кнопкою в мобільному додатку і встановити в потрібному місці (або прикріпити до одягу магнітної кліпсою) - і це все, більше нічого налаштовувати не потрібно, ваш мікрофон готовий до роботи".

Додамо до цього, що Memory Mic не тільки підключається практично миттєво й записує звук професійної якості, у нього також передбачена функція синхронізації аудіо та відео одним дотиком, не виникає жодних проблем з частотами, без підзарядки він здатний працювати до 4 годин в активному режимі і швидко заряджається через звичайний порт USB. І, повторимося, Memory Mic однаково якісно працює на будь-якій відстані від смартфона, тому вам не потрібно увесь час думати про радіус передачі аудіосигналу.

Багатий і об'ємний звук

Memory Mic - це зручний і функціональний інструмент для створення повноцінної аудіооснови для будь-яких відеосюжетів: звичайних влогів, відео про подорожі, кулінарні ролики або просто підкасти. Втім на відміну від дротових зовнішніх мікрофонів у процесі роботи Memory Mic задіює також вбудовані мікрофони смартфона, дозволяючи їм захоплювати фоновий звук і формучи таким чином ефект об'ємного звучання.

Завдяки такуму оригінальному рішенню за допомогою Memory Mic можна разом з відео записувати також і свої коментарі, зберігаючи при цьому увесь навколишній аудіофон в його початковому вигляді. Це може бути, наприклад, репортаж з якогось цікавого місця або заходу, де жива аудіоатмосфера не менше цікава й унікальна, аніж відеокартинка. Як ми вже сказали, зйомку і запис ви починаєте практично миттєво, парою кнопок, а оптимальний баланс між основним звуковим рядом з Memory Mic і фоновим аудіо із вбудованих мікрофонів смартфона завжди можна налаштувати в мобільному додатку Memory Mic відразу після завершення роботи або у будь-який зручний час.

Memory Mic от Sennheiser - новый инструмент для создания суперкачественного видеоконтента

Місце для додаткових аксесуарів теж є

Оскільки Memory Mic до смартфону підключається тільки по бездротовому каналу, то роз'єми останнього мікрофон не займає. А значить під час зйомки до смартфону можна підключати допоміжні аксесуари, зокрема мобільний "стедікам" (гімбал), додатковий дротовий вокальний мікрофон, коли треба більш якісно записати інтерв'ю тощо. Це можуть бути, наприклад, мобільні HANDMIC Digital чи ClipMic digital, що їх Sennheiser розробила спеціально для iPhone. З Memory Mic також акустично повністю сумісна й нова AMBEO Smart Headset, унікальна дротова гарнітура для запису повноформатного тривимірного звуку в мобільному режимі.

Деякі технічні особливості нового Memory Mic

Власне, все найважливіше про новий мікрофоні Sennheiser ми вже розповіли. Але не зайвим буде згадати й про деякі технічні особливості цього незвичайного пристрою, які, напевно, зацікавлять досвідчених фахівців.

Memory Mic от Sennheiser - новый инструмент для создания суперкачественного видеоконтента

Модель Memory Mic оснащена високоякісним конденсаторним капсюлем виробництва Sennheiser із всенаправленной діаграмою, тому він прекрасно справляється з будь-якими фоновими шумами (зокрема і з шумом вітру) та легко прощає своєму користувачеві й підопічному різну несподівану діяльність. Інакше кажучи, Memory Mic запише звук без втрати якості, навіть коли в ході інтерв'ю ваш співрозмовник раптом відсунеться від мікрофона або, навпаки, різко посунеться до нього ближче, нахилитися в бік тощо.

Рівень чутливості мікрофона ви встановлюєте дистанційно, безпосередньо з меню мобільного додатку в своєму смартфоні (рівнів чутливості передбачено відразу три). Отже, коли під час зйомки змінюється гучність сторонніх джерел звуку або просто в ході інтерв'ю співрозмовник починає говорити голосніше чи тихіше, ви завжди маєте можливість швидко переналаштувати мікрофон і писати звук з максимальною якістю за будь-яких умов.

З повністю зарядженою батареєю Memory Mic в режимі запису автономно працює приблизно 4 години. А повністю заряджається вона всього за 2 години від звичайного USB-порту (кабель входить до стандартного комплекту поставки). При цьому за першу годину зарядки літій-полімерний аккум набирає не менше 70% заряду.

Мобільні додатки для роботи з цим мікрофоном, як ми вже сказали, Sennheiser надає безкоштовно. Версії для Android та iOS завантажити можна, відповідно, з Google Play та Apple App Store. За матеріалами сайту https://sennheiserstore.com.ua/.