Кава без кофеїну або безкофеїнову каву-це кава в зернах, Мелена або розчинна з якого був видалений кофеїн, що дозволяє пропонувати такий продукт тим, хто в силу якихось причин не може його вживати.

Незважаючи на популярність звичайної кави, сучасність диктує нові умови ринку, тому існує багато брендів, що пропонують придбати такий вид продукції.

Історія

Експерименти зі створення кави без кофеїну почалися давно, однак, не всі вони були успішними. Багато хто не годилися для масового виробництва, оскільки не зберігали смак кави, а отриману бурду споживачі не погодилися б купити.

Але де-то в 1903 році відразу дві людини змогли запропонувати дещо цікаве. Людвіг Розеліус і Карл Віммер спільними зусиллями випустили на ринок декофеінізований Комерційний товар.

Щоб досягти поставленої мети, із зернами робили дещо, що могло б шокувати сучасного споживача. Зерно оброблялося насиченим сольовим розчином, а потім застосовували бензол для екстракції кофеїну.

Зараз бензол знаходиться в загальновизнаному списку речовин, заборонених до вживання через свою токсичність.

Сучасність

Зараз ви можете насолоджуватися таким напоєм абсолютно безпечно, оскільки з того часу, як він був винайдений, технології зробили істотний ривок вперед.

Є кілька способів того, як роблять каву без кофеїну:

 1. прямий;

 2. непрямий;

 3. процес СО2-екстракції;

 4. swiss water.

Давайте познайомимося з кожним з них трохи ближче.

 • Прямий метод включає первинну обробку парою протягом 30 хвилин, а потім протягом ще 10 годин слід вимочування в особливому розчині. Після чого зерна ще 10 годин обробляють, щоб напевно видалити всі сліди хімічних речовин.

 • Непрямий метод дозволяє відмінно зберегти аромат і міцність натуральних зерен, оскільки вони занурюється в гарячу воду на кілька годин. Це дозволяє використовувати воду повторно, і встановити рівновагу між вмістом кофеїну у воді і зерні.

 • Процес СО2-екстракції виглядає куди складніше. У ньому використовується вуглекислий газ: попередньо оброблене зерно занурюється в ємність, а потім його витримують під високим тиском близько 10 годин.

 • Swiss water вважають передовим методом, що дозволяє зберегти прекрасний аромат і смак натуральної та смачної кави. У ньому використовують зелену необсмажену каву, яка обробляється гарячою водою, що дає можливість вивільнити кофеїн. Такий спосіб дозволяє «вилучити» до 99,9% кофеїну.

Як правильно вибрати декаф?

Існує думка, що це не зовсім кава або ще образливіше – недокофе. Можемо запевнити вас, що це зовсім не так.

Кава без кофеїну можна купити в такому вигляді:

 • Зерновий;

 • Мелений;

 • Розчинний.

У нашому інтернет магазині http://base.coffee/decaf вам так само доступні варіанти декафа в монодозі або капсулі.

Марка

Список виробників, що пропонують такий напій, зростає з кожним роком. Ми раді представити кращих з них.

 

 1. Lavazza (Лавацца);

 2. Gimoka (Джимока);

 3. Julius Meinl (Юліус Майнл);

 4. Jacobs (Якобс);

 5. Illy (Іллі);

 6. Montana Coffee (Монтана Кава);

 7. Dallmayr (Даллмайер);

 8. Lucaffe (Люкаффе).

Шкода і користь... ось в чому питання

Існують думки, що декаф може бути шкідливий при грудному вигодовуванні або вагітності, а також для інших людей, що мають проблеми зі здоров'ям.

Чи варто турбуватися? Якщо ви купуєте оригінальну каву від сумлінного бренду, який проводить декофеїнізацію ретельно, то ніяких шкідливих речовин у ваш напій не потрапить.

Ви можете купити представлені бренди на нашому сайті. Вибирайте зручний спосіб оплати і доставки по Києву та Україні, і пийте улюблений напій із задоволенням.