Дизайнери інтер'єрів рекомендують купувати нові меблі (навіть якщо мова йде про вінтажний стиль). У таких речей немає зносу і отриманих за час експлуатації дефектів. Відповідно, вони більш надійні і функціональні. Саме такі меблі запропоновані магазином диванів «МебельОК».

Звичайно, з одного боку ідея придбати шафу, комод або диван за зниженою ціною дуже приваблює. При великих закупівлях вдасться зберегти круглу суму, придбати більш дорогу модель з цінної породи деревини. Однак наскільки така економія виправдана, якщо меблі служать вже не один рік? Чому багато хто вважає старі дешеві речі низькоякісними?

Проблеми старих меблів

Придбати старі меблі нескладно. В Інтернеті на дошках оголошень і навіть звичайних газетах публікується величезна кількість привабливих пропозицій. Іноді можна придбати меблі в відмінному стані. Однак це рідкісний випадок. Меблі в нашій країні рідко продаються після декількох місяців або навіть року експлуатації. Їх зазвичай купують на тривалий термін. Відповідно, б/у предмети багато бачать на своєму віку. Причому далеко не завжди умови експлуатації відповідають вимогам. Іноді меблі встановлюється в кімнатах з підвищеним рівнем вологості. Та й занадто сухе повітря, перепади температур можуть нашкодити матеріалу.

Продаються меблі зазвичай під час капітального ремонту, продажу квартири. Причому нові речі власники найчастіше прагнуть зберегти. Позбавляються українці, в основному, від марного «раритету».

Важливо розуміти, що відсутність потертостей і сколів – ще не означає, що меблі в ідеальному стані і їх потрібно купувати. Найімовірніше, присутні інші, менш явні проблеми. До них можна віднести:

  • Застарілий дизайн. Звичайно, в вінтажному інтер'єрі ретро-вигляд меблів буде доречним. Однак в інших випадках вони зовсім не вписуються в оформлення. Та й ретро стилі висувають суворі вимоги до дизайну меблів. Не можна вважати вінтажними речі тільки за їх вік.
  • Втрата матеріалами своїх властивостей. Звичайно, металеві меблі можуть прослужити тривалий час. Досить довго вдається використовувати речі з дуба або бука. Однак якщо мова йде про плитні матеріали або хвойні породи, все дещо складніше. Меблі з них поступово руйнуються і деформуються під впливом різних факторів.

Досить часто меблі доводиться незабаром ремонтувати (міняти фурнітуру, оббивку, наповнювач і т.п). Додайте до вартості ремонту послуги майстра. Вийде, що вигідніше купити нові меблі. До того ж в них точно не буде паразитів, які часто заводяться в старих речах.