Тактичні штани для міста, рибалки та туристичних подорожей

Зручні та стильні штани у мілітаристичному стилі користуються великим попитом у людей, які не мають жодного відношення до армії чи охоронних структур. Насамперед вони є розповсюдженим елементом туристичного одягу, а також практичні тактичні штани популярні серед рибалок, мисливців та любителів екстремальних видів спорту. А ще, сучасні моделі військового фасону полюбляє носити молодь, яка надає перевагу модному стилю casual.

Відмінності тактичного одягу

Штани, шорти, куртки та інший військовий одяг призначений для використання в складних умовах під час виконання тактичних завдань. Його відмінність полягає в зручності використання, підвищеної міцності та стійкості до різного виду забруднень. Зазвичай щоб пошити тактичні штани використовують наступні матеріали:

  • Бавовна – ідеально підходить для теплої пори року. Вона приємно контактує із тілом, добре захищає в спеку, вільно пропускає повітря та не викликає алергічних реакцій. Для весіннього та осіннього періоду випускаються тактичні штани з більш щільного полікотону;
  • Ріп-стоп – найбільш поширений матеріал, який використовують для створення практичного військового одягу. Його відмінність полягає у в присутності у складі тканини армуючих ниток. Завдяки цьому підвищується стійкість до розривів, проколів, прорізів та пропалів;
  • Мембрана – сучасна тканина, що складається з декількох міцних шарів. Вона не пропускає вологу й одночасно забезпечує комфортну вентиляцію тіла, дозволяючи йому вільно дихати. Невисока вартість зробила мембрану одним із більш популярним матеріалом для шиття тактичних штанів;
  • Флекс – тканина, що містить у своєму складі спандекс, завдяки чому вироби з неї майже не мнуться та не змінює форму під час тривалої експлуатації. В штанях з такого матеріалу зручно робити будь-які широкі рухи, запригувати на висоту та присідати.

Пошив тактичних штанів вирізняється використовуванням особливого потрійного шва. Зони колін та сідниць посилюються декількома шарами тканини або спеціальні вставки для запобігання розривів. Деякі моделі на колінах мають кишені, щоб вставляти м’які та, одночасно, міцні наколінники.

Специфіка тактичного фасону

Перше, над чим працюють дизайнери військового одягу – це максимальна зручність експлуатації у будь-яких ситуаціях. Це проявляється у найменших деталях, навіть в облаштуванні ширинки тактичних штанів ґудзиками. В польових умовах пришити ґудзик можна самостійно, а для заміни замку-блискавки треба звертатися до ательє чи мати швейну машинку десь неподалік.

Кожна якісна модель має вшиту гумову стрічку, яка стягує штани на поясі. Також маються широкі шліци для шкіряного ременю, які створені з багатошарової міцної тканини. Вона дозволяє витримати вагу усього обладнання, що найчастіше носять на поясі – кобури із пістолетом, ножів, ліхтарів та інше. Самі штанини знизу зазвичай мають спеціальні зав’язки чи липучки для зручної фіксації та швидкого взуття високих чобот.

Ще однією важливою відмінністю тактичних штанів є велика кількість зручних кишень. Зазвичай вони мають клапани для запобігання втрати невеличких предметів. Кишені розташовуються парно спереду та ззаду, а також вертикально вздовж швів на стегнах, та інколи нижче колін. Їх форма може бути різною в залежності від призначення тактичних штанів.

Тактичні штани для міста мають більш лаконічний та скромний вигляд, який не притягує значної уваги. Головною перевагою такого військового одягу для звичайних громадян є зручність та стильний вигляд.