На сьогоднішній день велика кількість українців всерйоз замислюються над питанням працевлаштування за кордоном. За даними статистики, вже понад 6 мільйонів росіян і українців працюють за кордоном, і цілком задоволені своєю роботою.

У цій статті ми дізнаємося, чому ж робота за кордоном користується такою популярністю, докладно розглянемо всі плюси і мінуси такої роботи, а також буде представлена корисна інформація про те, як оформити візу.

Якщо ви бажаєте виїхати на роботу за кордон, то візовий центр Рівного допоможе вам оформити робочю візу.

Чому робота за кордоном користується таким попитом серед наших співвітчизників?

Висока популярність виїзду на роботу за кордон в основному пов'язана з такими причинами:

  • Труднощі з працевлаштуванням у своїй країні або відсутність бажаних вакансій;
  • Можливість великої заробітної плати за короткий термін.

Це 2 основні причини, які називають люди, які виїжджають на роботу за кордон.

Що стосується першої причини, то це не зовсім так. Справа в тому, що вакансії і яка-небудь робота є скрізь і завжди, інша справа, що багато людей вважають її непридатною або неприйнятною для себе, але приїхавши за кордон, найчастіше знаходять приблизно таку ж роботу, однак заробітна плата буде на порядок вище.

Така робота не вимагає вищої освіти, високої кваліфікації і великого досвіду — така робота є універсальною і підходить для всіх (збирачі овочів і фруктів, покоївки, офіціанти, кур'єри і так далі).

З цього можна зробити висновок, що основною причиною для працевлаштування за кордоном є саме розмір заробітку, але не слід забувати, що в більшості європейських країн останнім часом також існує проблема безробіття, і хорошу роботу знайти там не так вже й просто.

Види роботи за кордоном

Всю пропоновану роботу за кордоном можна умовно поділити на 2 категорії: офіційну і неофіційну. Працювати за кордоном можна за фахом і не за фахом. Люди, які працюють за фахом — досить рідкісне явище, найчастіше за кордоном громадяни працюють не за своєю спеціальністю.

Всі вакансії за кордоном можна поділити на дві групи:

  • Персонал високої кваліфікації (лікарі, інженери, керуючі, адміністратори, IT-фахівці, менеджери, бухгалтери та інші);
  • Персонал нижчої кваліфікації, одним словом — різноробочі (працівники на будівництві, офіціанти, продавці, працівники в полях, працівники кухні, покоївки та інші).

По суті, попитом користуються обидві групи вакансій, але для персоналу високої кваліфікації будуть висунуті особливі вимоги і критерії, відповідати яким зможе далеко не кожен. Обов'язковими вимогами для висококваліфікованого персоналу є: досвід роботи від 5 років і вище, відмінне знання мови країни, високий рівень професійної підготовки і так далі.