Так, традиційно українці носять сорочку. Кожен чоловік, який бажає купити вишиванку, стикається з проблемою за її вибором. Сьогодні магазин вишиванок володіє великим асортиментом продукції, яка відрізняється за розміром, кольором, орнаменту і типу крою. Тобто вишиванки чоловічі бувають різними, тому щоб визначитися з покупкою, потрібно знати деякі нюанси, про які і піде мова в даній статті.

 

Саме, через вишитих елементів на грудях і рукавах річ отримала назву вишиванка. В Україні у чоловіків така своєрідна кофта вважається традиційною. Схожі речі, з вишитими ділянками, зустрічалися в скіфську і трипільську культури. Свій сучасний вигляд одяг отримала в XIX столітті.

 

З яких тканин шиють вишиванки

 

З давніх-давен, такий одяг вишивали з льону або домотканого конопляного матеріалу. У наш час набір тканин помітно збільшився - її шиють з шовку, льону, бавовни, з штучних і натуральних полотен. Сорочка, зроблена з природного матеріалу, варто більше, ніж та, яка зроблена зі штучної тканини. Адже природний матеріал набагато комфортніше носити - через нього тіло дихає, в прямому сенсі цього слова. А синтетика не так приємна до тіла, тому й коштує вона набагато дешевше. Бувають вироби, з поєднанням штучного і природного полотна - це своєрідна золота середина між ціною і якістю.

 

Спосіб вишивання

 

Механічна і ручна методика вишивання - це два способи, з яких шиється вишиванка. Оскільки ручна робота вимагає великих витрат сил і часу, то і в ціні річ буде коштувати набагато дорожче.

 

Чи не досвідчений покупець навряд чи зможе відрізнити машинну роботу від ручної, тому не зовсім порядні продавці іноді видають вишиванку за зроблену руками. Уважно звертайте на це увагу, якщо хочете придбати якісний товар!

 

Тип крою

 

Перш ніж вирушати в магазин за сорочкою, потрібно добре розбиратися в типах крою. Всі вишиванки поділяються на три основні типи:

- із застібкою;

- із застібкою і вишитій вставкою на грудях;

- без швів на плечах.

 

Окремо виділяють одяг по типу верхньої частини одягу - з відкладним і стійким комірами, а так само без коміра. Ще є сорочки з наявністю нарукавних збірок і вставках, а й зовсім без них.

 

Колірна гамма і вишивка

 

При пошитті одягу різні народи використовують свій орнамент, методику вишивання. Є окремі візерунки, для представників чоловічої і жіночої статі. Однак, у українців чоловічим орнаментом вважається вишивка хрестиком, яка використовується при виготовленні вишиванки.

 

Вибір кольору сорочки і вишивки повністю залежить від вибору власника. Але найчастіше чоловіки вважають за краще носити класичних варіант одягу - білого кольору з червоною вишивкою на грудях. При виборі речі варто враховувати характер і розміри людини. Так, для кремезного людини більше доведеться на-віч сорочка, з широкою вишитою вставкою на грудях, а любителям синього кольору, вишиванка з синім відтінком і т.д. Загалом, тут все індивідуально! Якщо ви хочете правильно вибрати традиційний предмет гардероба, то ця інформація буде вам дуже корисна.