Сьогодні, державні закупівлі мають дуже велику роль у становленні бізнесу на території всієї держави. Реалізація державних контрактів може здійснюватись не тільки шляхом проведення конкурентних закупівель (аукціони, торги, конкурси), але й неконкурентним засобом.

Особливості неконкурентних закупівель

Неконкурентні закупівлі − це закупівлі при яких відсутня конкурсна процедура вибору постачальника. Замовник підписує контракт (договір) безпосередньо з конкретною організацією.

Такі покупки також достатньо прозорі та дають суттєву економію. Суб'єкти неконкурентних закупівель:

  • підприємства та організації, які наполовину належать державі;
  • організації, які пов'язані зі сферою електропостачання, водопостачання та інші;
  • організації які фінансуються з бюджету.

Процедура неконкурентних закупівель проходить значно швидше за часом та має набагато менше етапів. Тому що відсутня сама складна процедура, при якій замовник обирає учасників для підписання контракту.

Контролюючі органи мають право перевірити правильність процесу та якщо буде порушено законодавство розірвати укладений договір. Неконкурентні закупівлі ще мають назву пряма закупка. Повідомлення про закупівлю має бути розміщено на всіх інтернет-ресурсах та у Єдиній інформаційній системі.

Замовник повинен обирати процедуру закупки виходячи з його потреб. При виборі неконкурентної закупівлі треба опиратись на такі основні показники:

  • на величину початкової максимальної вартості контракту;
  • на термін підписання контракту;
  • на якісні та цінові характеристики;
  • на діюче законодавство;
  • на ресурси замовника.

Закупка у єдиного постачальника дозволяє замовнику придбати товари необхідної якості та марки.

Сьогодні більша частина закупок має статус неконкурентних. Інформація про такі закупівлі повинна обов'язково бути розміщена на сайті. Наразі СмартТендер є безперечним лідером у галузі електронних комерційних тендерів із власною інфраструктурою сервісів. Це своєрідний торговельний майданчик. Цей майданчик створено для того, щоб забезпечити більш ефективнішу взаємодію між організаторами торгів та тими, хто приймає участь у цих торгах. Висококваліфіковані спеціалісти нададуть комплексні послуги у цій сфері та допоможуть вирішити будь-яке питання по закупівлях. Вам буде гарантована цілодобова підтримка на всіх етапах процесу.