Біометричний паспорт дозволяє громадянину України вільно перетнути кордон та подорожувати країнами Європейського Союзу за безвізовим режимом. Детальніше про це дізнавайтесь на сайті politeka.net. Отримання візи необхідно у разі володіння звичайним закордонним паспортом. З моменту перетину кордону і впродовж трьох місяців дія документів триває.

Основне призначення безвізового режиму з Європейським Союзом та деякими іншими країнами – подорожі. Якщо ви працюєте за кордоном без відповідних дозволів, це може стати причиною для депортації. Окрім біометричного паспорта, також обов'язковою для туриста є наявність медичної страховки.

Правило 90/180: що це і як діє?

Громадяни України перебувають у країнах Європейського Союзу за правилом 90/180, в якому йдеться про наступне:

Ваше перебування на території ЄС обмежено трьома місяцями (90 днів) протягом півроку (180 днів). Але при цьому слід пам'ятати:

  • перший день на території ЄС – дата в'їзду,
  • останній день перебування в зоні безвізу – день виїзду,
  • 180-денний період залежить лише від дат виїзду і в'їзду.

Варто пам'ятати про те, що, якщо ви перетинаєте кордон навіть за декілька хвилин до закінчення доби, то день вам зараховують повністю.

Дні перебування на території Ліхтенштейну, Швейцарії, Ісландії та Норвегії (дані держави не відносяться до Євросоюзу, але входять в зону безвізу) будуть враховані під час підрахування загального терміну знаходження на території ЄС.

Дні перебування в таких країнах як Хорватія, Болгарія, Румунія і Кіпр при підрахунку днів по безвізовому режиму враховувати не будуть, так як на кордонах діє національний контроль.

Якщо у громадянина України є дозволи на проживання на території Євросоюзу, на роботу або навчання, вони перетинають кордон з Європейським Союзом на підставі таких документів. Правило 90/180 в таких випадках не застосовують.

Термін перебування перевищено

Якщо турист порушує правило 90/180, йому загрожує депортація та заборона на в'їзд до Європейського Союзу на декілька років. Хвороба, травма або інші ситуації, що не залежать від вас, можуть бути винятками. Але необхідно мати відповідну документацію, що підтвердить той чи інший форс-мажор. Під час проходження митного контролю ви надаєте виписки, довідки, чеки тощо. Якщо у вас була дійсно поважна причина затримки і вона підтверджена документально, проблем при виїзді бути не повинно.