Американські вчені зі штату Індіана продемонстрували своє нове досягнення – маленького робота, схожого на справжнього колібрі. Інноваційність розробки в тому, що нейромережа керує крилами з гнучкими площинами, а також у здатності робота реагувати на змінні фактори, а не тільки летіти за встановленим алгоритмом. Під час польоту крила маленького робота вигинаються так само, як і у справжнього колібрі. Керування таким апаратом  стало можливим завдяки правильно підібраним вхіднім параметрам, а також високій потужності нейромережі.

Ще більше свіжих новин науки та технологій можна дізнатися на SUNDRIES. Переходьте на сайт та читайте найцікавіше!

Маленький колібрі: легкий, спритний та… роботизований

Нещодавно в мережі з’явилося відео, на якому вчені з американського університету Пердью випробовують маленького робота, який тріпотить крилами та ширяє, наче  колібрі. Створенню такого робота передувала чимала робота. Науковець Ксіан Денг разом із командою витратила кілька років на те, щоб вивчити, як літають колібрі. Це дало змогу створити фізичну модель процесу та зрозуміти, чому саме потрібно навчити штучну нейромережу.

Результатом тривалих досліджень став робот вагою усього 12 грамів. Звичайно, це більше, аніж вага справжнього колібрі (в середньому вона становить 3–5 г), але і набагато менше, ніж представлені до цього літаючі роботи, зокрема, у вигляді пташок. Новинка не лише імітує тріпотіння крильми колібрі, а і, як квадрокоптер, може піднімати вантаж у два з половиною рази важчий за власну вагу (до 27 г).

Нова розробка нейромережі дала змогу науковцям позбутися великої кількості сенсорних даних, які були потрібні раніше створеним дронам. Їх вони використовували для того, аби орієнтуватися у просторі. Нова ж маленька роботизована пташка вміє створювати власну мапу навколишнього середовища за мінімумом сенсорної інформації, так, як це роблять живі птахи. Тому давати команду, як саме штучному колібрі долетіти до того чи іншого об’єкту на його мапі, не треба – з цим завданням нейросистема впорається сама.

Новий робот у вигляді колібрі – це результат тривалих досліджень фізики польоту та особливостей навчання нейромереж. Якщо донині вони могли аналізувати інформацію, що була добре відома людям, то тепер штучний розум може виконувати такі операції, на які людський мозок не здатен.