Траншеєкопачем називається спеціальна машина, за допомогою якої можна створити траншеї різної довжини та складності. Також цей агрегат дозволяє знімати дорожнє полотно, рихлити ґрунт, видаляти великі блоки грунту та готувати місце під зведення будь-яких конструкцій. Залежно від комплектації розрізняється і функціональність техніки.

Є моделі, призначені для укладання кабелів, які представлені в каталозі спецтехніки. Також існують агрегати, оснащені фрезою, бульдозерним відвалом і задньою лопатою. Така багатофункціональність дозволяє застосовувати обладнання для багатьох видів робіт одночасно.

Види траншеєкопачів та область застосування

Де застосовуються копачі траншей

Призначенням таких машин є підготовка певної форми та розміру траншей, котлованів і ям. Техніка застосовується для будівництва таких об'єктів:

1. Комунікації, що розташовані під землею, наприклад:

  • трубопроводи для нафти, газу, води тощо;

  • системи опалення централізованого типу;

  • каналізаційні системи;

  • лінії електропостачання або кабельний зв'язок.

2. Довгі стрічкові фундаменти. Які виступають основою різних споруд.

3. Будівельні виїмки й котловани з рівними контурами.

Особливості конструкції

Незалежно від особливостей агрегату та його виду всі траншейні копачі складаються з однакового набору компонентів:

  • Гусеничний або пневмоколісний базовий тягач, що забезпечує поступальний плавний рух всієї машини.

  • Устаткування для безпосередньої роботи ланцюгового або роторного типу, яке закріплено напівпричіпним або навісним способом.

  • Спеціальний відвальний пристрій, який зсипає грунт на ТЗ або відвал для подальшого транспортування.

  • Пристрій підйомно-спускового типу, завдяки якій функціонує навісне обладнання.

Переваги агрегатів

  1. Оскільки спеціалізована машина при копанні траншеї залишає після себе рівні краї, ризик зворотного відсипання ґрунту або його обвал істотно знижується.

  2. Ріжучий ланцюг настільки потужний, що дозволяє справлятися навіть із найщільнішим грунтом.

  3. Витрати на транспортування грунту відчутно знижуються.

  4. За допомогою спецобладнання можна створювати траншеї від вузьких до широких, а також від малих до ям глибиною два метри. Головне - вибрати вдалий агрегат.

  5. При проведенні будівельних робіт на дорозі, де рухається транспорт, площа руйнування покриття зменшується.

  6. Траншеєкопач здатний функціонувати в будь-яку погоду, йому не страшні ні спека, ні морози, тому переносити терміни виконання робіт не доведеться.

Недоліки траншеєкопачів

  • Оскільки обладнання є вузькоспеціалізованим, то розміри траншей не перевищуватимуть певних параметрів.

  • Траншеєкопачі переважно використовуються на рівній поверхні, оскільки після створення траншеї буде видно всі виїмки та горби.

  • Це обладнання не здатне в траншею опустити опалубку, як, наприклад, екскаватор, тому в роботі потрібна буде допомога цілої бригади.

  • При наявності незв'язного та сипучого грунту робота траншеєкопача буде не такою продуктивною, як могла б бути при нормальних показниках грунту. Крім того, якщо в землі присутні камені, то деякі елементи машини взагалі можуть зламатися. Та й палива при складних роботах агрегат використовує занадто багато, що дуже фінансово невигідно.

Види траншейних машин

  1. Роторні та ланцюгові машини відмінно працюють з грунтом, що промерз, обладнані навісним пристроєм і вважаються високопродуктивними.

  2. Барові агрегати на пневмоколісному або гусеничному ходу призначені для копання в горах.

  3. Плунжерні пристрої дають можливість створювати вузькі, але досить глибокі траншеї.

Звичайно, зробити траншею за допомогою траншеєкопачів можна самостійно, якщо у вас є така машина в наявності або ви можете її взяти в оренду. Але для надійності краще вдатися до послуг фахівців, оскільки не кожен зможе впоратися з такою складною машиною.