При монтажі стрічки слід мати на увазі, що згинати стрічку малим радіусом (і особливо - на злам) не рекомендується - це може привести до пошкодження доріжок. Конкретні рекомендації іноді вказані на упаковці стрічки, якщо ж такої інформації немає, то краще обмежити радіус вигину двома сантиметрами. Якщо з якихось причин потрібно зігнути стрічку під прямим або гострим кутом з нульовим радіусом, то краще буде розрізати стрічку в місці вигину і з'єднати відрізки стрічки коннекторами.

Світлодіоди випромінюють тепло, хоча і в рази менше, ніж лампи розжарювання детальніше тут. Але лампи розжарювання високих температур не бояться, чого не скажеш про світлодіодах - вплив (особливо тривале) високої температури багаторазово скорочує термін їх служби. Тому світлодіодним стрічці необхідно забезпечити тепловідвід і робити її монтаж далеко від гріючих поверхонь.

Клеючий склад, яким покрита зворотна сторона стрічки, з часом втрачає свої властивості - тому при монтажі стрічки не варто покладатися тільки на клей. Особливо це актуально для важких вуличних стрічок, постійно піддаються різним атмосферним впливам. Використання спеціальних жолобів не тільки утримає стрічку на своєму місці, але і захистить світлодіоди від механічних пошкоджень.

Характеристики світлодіодних стрічок

Тип світлодіода визначає його розмір і яскравість. Так, для прикладу SMD3528 означає, що в стрічці використані світлодіоди розміром 3,5 х 2,8 мм. Найбільш поширені світлодіоди типу 3528 і 5050, рідше зустрічаються типи 5060, 5630 і 5730. Розмір світлодіода безпосередньо пов'язаний з його яскравістю, один світлодіод SMD3528 дає світловий потік приблизно в 5 люмен, а SMD5050 - в три рази більше.

Кількість світлодіодів на 1 метр визначає сумарну яскравість стрічки і її потужність. Чим більше світлодіодів на метр, тим яскравіше буде світити стрічка тієї ж довжини. Потужність на метр зазвичай вказана на упаковці стрічки, але якщо упаковка не збереглася, то потужність можна визначити, знаючи тип світлодіодів і їх кількість на 1 метр.

Колір вибірается з області застосування стрічки та використовуваного дизайнерського рішення. Для основного освітлення краще вибирати білий колір, холодний або теплий - справа смаку. Для декоративних підсвіток можна використовувати і кольорові стрічки.

Окремо стоять RGB-стрічки - колір світіння їх світлодіодів задається RGB-контролером і може варіюватися в широких межах. Дешеві контролери надають можливість вибору між декількома певними фунуціями, моделі подорожче дозволяють плавно регулювати яскравість і відтінок світіння стрічки. Такі стрічки розширюють можливості з декорування інтер'єру, але мають і свої недоліки:

- вони значно дорожче одноколірних стрічок;

- вимагають покупки RGB-контроллера;

- при збільшенні довжини більше 5 метрів вимагають установки RGB-підсилювачів.