Напевно не існує мами, яка б жодного разу не змушувала свою дитину з’їсти щось корисне – суп чи кашу. А потім не чула у відповідь: «Воно не смачне! Я не хочу!». Та зазвичай розуміння, що ми маємо їсти не лише смачну, а й корисну їжу приходить з віком, а споживати вітаміни потрібно з самого народження. Як переконати дитину їсти корисні страви?

Скільки продуктів – стільки й смаків

Для початку, поясніть дитині що корисне це не синонім до несмачне. Поясніть їй, що в світі існує настільки багато продуктів, що щось їй точно сподобається. І зауважте, що не все припадає до душі з першого разу – інколи для цього страву потрібно спробувати 2, 5 а то й 10 разів.

Покажіть, що з тієї курятини, яка була в супі, який дитина так не хотіла їсти, ви можете приготувати дуже багато чого. Наприклад, попередньо замариноване куряче філе від ТМ «Пан Курчак» можна нафарширувати овочами і запекти з улюбленим соусом. Така страва готується дуже швидко, апетитно виглядає і при цьому поєднує в собі цілу картотеку разноманітних смаків, які постійно можна змінювати. Зробіть так, щоб дитина сама хотіла подібних експериментів.

Пан Курчак лоток

Не хитруйте і не змушуйте

Ви знаєте наскільки овочі є корисними та смачними, але дитина має зрозуміти це самостійно. В жодному разі не змушуйте її їсти те, чого вона не хоче. Краще покажіть приклад і нехай вона сама проявить ініціативу. 

До речі, ховати овочі в стравах не варто. Якщо постійно так робити, то, по-перше, завжди є ризик, що дитина помітить, по-друге, це все одно не дає того ефекту, якого ми намагаємось досягти. Адже наша мета – щоб дитина свідомо і з власного бажання їла корисну їжу.

Їжте без екранів та за одним столом

Діти, які харчуються разом зі своєю сім'єю, як правило, їдять більш здорову їжу. Вони менш схильні голодувати та навпаки, мають менші ризики набрати зайву вагу. Важливо також навчати дитину їсти у відповідному середовищі. Наприклад, діти, які їдять перед телевізором, схильні до вибору менш безпечних та корисних продуктів. Дослідження вказують, що саме ця звичка може привести до переїдання та підвищеного ризику ожиріння у дітей.

Їжа – це не покарання чи нагорода

Не варто «нагороджувати»  морозивом за те, що дитина погодилась з’їсти броколі. Такі «хабарі» точно не посприяють формуванню здорової звички. Їжа - перш за все, джерело поживних речовин та енергії для нашого організму і дитина має це розуміти.

Ви маєте донести просту думку – нагорода може бути за хорошу оцінку або допомогу по дому, але їжа це наша базова потреба і споживати страви, багаті на вітаміни і мікроелементи перш за все потрібно саме їй, а не вам. 

Також забудьте про вислів «Якщо зараз не їстимеш це – будеш їсти суп!». В дитини не має бути страв, які на підсвідомому рівні асоціюються з чимось поганим. Краще влаштуйте гру, де вона зможе спробувати багато продуктів і відгадати їх. Це не лише весело, а й пізнавально. Адже так мимоволі дитина зможе відкрити для себе інші грані їжі - коли не бачить її, а фокусується лише на смакових якостях.

І пам’ятайте: діти постійно беруть з вас приклад тому аби вони хотіли їсти корисну їжу перш за все це повинні любити ви.

Смачного!