Що являє собою матеріал мдф? Це деревоволокнисті плити, які в основному включають в себе стружку, яка більше нагадує деревний пил, також вона скріплена спеціальним клейовим складом. За зовнішнім виглядом МДФ представляє плитку, яка сформована завдяки сухому пресування під дією високого тиску і температури.

Історія МДФ

У найперший раз цей матеріал став використовуватися в Америці ще в шістдесятих роках того століття. Матеріал МДФ з'явився завдяки удосконаленню процесу виготовлення ДВП. Дорогий і небезпечний для здоров'я процес створення матеріалу ДВП був змінений на пресування сухого типу з подрібненням стружки дерева. У Радянському Союзі виготовлення МДФ налагоджено не було. У СНД виробництво такого матеріалу освоїли в 1997 році. В даний час лідером по виготовленню матеріалу МДФ вважається Китай.

Переваги МДФ

  • Універсальний матеріал. Завдяки структурній складовій, він вважається популярним і широко використовуваним в різних сферах життя людини, наприклад індустрія виготовлення меблів, будівельний процес, дизайн інтер'єру.
  • Практичний матеріал. Він є досить твердим і не піддається невеликим ушкодженням механічного типу. Крім цього, завдяки такій щільності, плити МДФ прекрасно тримають кріплення, а це значно подовжує термін експлуатації меблевої продукції, або підлоги і стін як для обробки.
  • Екологічний матеріал. При створенні таких панелей не застосовуються суміші синтетичного типу, а це дозволяє порівнювати безпечний матеріал з натуральним деревом. Використання тільки натуральних засобів робить цей будівельний матеріал безпечним для людини. Навіть протягом довгих років цей компонент не виділяє шкідливі речовини.
  • Вологостійкий матеріал. МДФ не піддається впливу вологості, він не збільшується і морщиться.
  • Однорідний матеріал. Плити створюються з однорідної маси волокон деревини, які смішити з клейовим складом, що гарантує відсутність яких-небудь дефектів. Цей матеріал рівний і гладкий.
  • Експлуатаційні дії. Теплові та звукоізоляційні характеристики.

Де використовується матеріал?

Використання такого матеріалу досить поширюється в різних областях промислової діяльності. Це все завдяки міцності МДФ, його надійності та екологічності. Але найчастіше його використовують в індустрії виготовлення меблевої продукції. МДФ застосовують для створення корпусних меблів, обладнання для торгівлі, погонних виробів. У нього дуже хороша структура і колірна варіація, він дуже хороший для застосування в створенні дорогий і елітних меблів. Завдяки обробці тонкого типу дозволяє створювати унікальні і індивідуальні варіанти шедеврів меблевої продукції. Плити з покриттям декоративного типу застосовуються для створення фасадів, облицюванням є матеріал ПВХ.