Із ВІЛ-статусом в Україні мешкають біля 240 000 осіб. Щороку виявляють до 20 000 нових випадків. Статистика змушує приймати рішення щодо поширення профілактики цієї небезпеки. Не менш важливим залишається питання щодо боротьби із гепатитом та туберкульозом.

Благодійна організація 100% життя створена для допомоги усім інфікованим, а також для інформування суспільства щодо профілактики і лікування небезпеки.

Поруч із вами

Навіть якщо ви їх не бачите, ці хвороби завжди поруч. Гепатит, ВІЛ та туберкульоз мають сумну статистику серед українців. Заразитися може кожен, адже статевий шлях – не єдине джерело інфекції.

Відповідальність за своє здоров'я несе кожен самостійно, тому дбати про нього необхідно завжди:

  • вести контрольований спосіб статевого життя;
  • не користуватися чужими засобами гігієни – манікюрні ножиці, зубна щітка тощо;
  • відвідувати салони, де стерилізують інструменти після кожного клієнта;
  • намагатися не находится в одному приміщенні з людиною, яка постійно кашляє;
  • мити та обробляти руки антисептиком.

Допомога

Якщо все ж таки сталося зараження, треба негайно звернутись до Центру СНІДу. Попри загрозливу статистику, люди із ВІЛ-позитивним статусом можуть прожити довге життя. Сучасна терапія, що стримує вірус, досить ефективна. Почати її треба якомога скоріше.

Не відвертайтесь від близької людини, якщо вона заразилася. СНІД не передається через поцілунки, рукостискання та обійми.

Додаткову підтримку надає благодійна організація «100% життя». Функціонують спеціальні неприбуткові медичні центри, де можуть отримати допомогу пацієнти ЛЖВ-спільноти та люди із груп ризику. Тут також можна укласти декларацію із сімейним лікарем.

Щодо інших хвороб – туберкульозу та гепатитів, то частина з них виліковні. Але лікування також треба починати одразу після встановлення діагнозу.

Інформація

Благодійна організація «100% життя» функціонує для задоволення потреб пацієнтів. Тому за нашої підтримки створено перший україномовний інформаційний портал «Про здоров'я». Це корисний ресурс для поповнення знань щодо небезпечних хвороб.

Портал також інформує про медичні установи, в яких можна пройти профілактичне обстеження на ВІЛ/СНІД і про центри, куди можна звернутися у разі позитивного статусу.

Благонадійне майбутнє України передбачає аспекти охорони здоров'я. Профілактика інфекційних захворювань, якісна інформація і вчасна допомога ВІЛ-інфікованим – головні напрямки організації «100% життя», адже завжди є час для гуманізму.


  1. МОЗ України: Вся неправда про ВІЛ/СНІД: розвінчуємо популярні міфи.
  2. Центр громадського здоров'я: Про ВІЛ/СНІД.
  3. Центр громадського здоров'я. Інформаційно-аналітичні матеріали з ВІЛ/СНІДу.
  4. ВООЗ: ВИЧ/СПИД.
  5. Медикаментозное лечение ВИЧ-инфекции. Edward R. Cachay, MD, MAS, University of California, San Diego
  6. МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ. ПЛАНУВАННЯ СІМ’Ї ДЛЯ ЛЮДЕЙ, ЩО ЖИВУТЬ З ВІЛ. НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК, Київ 2008.