Побудова годівниці для птахів - завдання, з яким впораються навіть початківці ентузіасти. Сьогодні ви дізнаєтеся, як зробити годівничку з підручних засобів.

Будівництво годівниці для птахів

Зима, навіть порівняно м’яка, надзвичайно ускладнює отримання птахами їжі. Побудова годівниці в саду з правильним харчуванням допоможе вашим крилатим друзям пережити зиму, а також дозволить вам спостерігати за ними. Ви можете створити дружню їдальню самостійно, залучаючи до роботи також наймолодших членів сім'ї.

Годівниця з дерева, яку пропонує сайт EVA Blog - це не тільки надійний притулок для місцевих птахів, а й цікава окраса вашого саду. Перед початком роботи слід пам’ятати, що: 

  • розмір повинен бути адаптований до відвідувачів, 
  • сама конструкція не повинна мати ніяких небезпечних елементів, таких як виступаючі гвинти або цвяхи.

Зберіть матеріали, необхідні для побудови годівниці 

Класична годівниця для птахів з двосхилим дахом та висувною рейкою, що полегшить прибирання, буде добре працювати в якості пташиної їдальні. Для її виготовлення вам знадобляться: соснова дошка шириною 25 см та довжиною 120 см, деревина квадратна 2 см завширшки та 120 см завдовжки, і два кути. Також ви готуєте шурупи для дерева, маленькі цвяхи, наждачний папір, викрутку, молоток, лінійку та відповідну речовину для просочення деревини за допомогою щітки.

Підготуйте окремі елементи годівниці

Ви починаєте роботу зі створення основи конструкції, тобто підлоги та даху, що її покриває. Для цього соснову дошку розріжте на три секції: підлогу довжиною 35 см, перший схил даху - 42,5 см завдовжки і 25 см завширшки, а другий схил даху - 42,5 см завдовжки і 23 см завширшки.

Наступним кроком є брус - ви розрізаєте його на чотири ділянки довжиною 18 см і дві ділянки довжиною 21 см. Крім того, виріжте чотири коротші квадрати на кінцях під кутом 45⁰, що дозволить надійно покласти на них дах подачі. Краї бруса і даху згладжуються наждачним папером, щоб усунути нерівності. Потім обидві частини навісу прикручуються між собою за допомогою кутового кронштейна.

Після завершення роботи вам залишається лише вибрати правильне місце для підвішування годівниці. Найкраще, якщо це буде відокремлене місце в тиші саду, важкодоступне для хижаків, особливо котів.

Також ви можете прикріпити до годівниці кілька гачків, що полегшить вам розвісити сало - улюблені ласощі синиць. Годуючи синиць взимку, вони неодмінно відплатять вам навесні та влітку, поїдаючи шкідників, що живуть у саду. Одна родина цих птахів за літо з’їдає близько 75 кг комах.