Для подачі свіжих повітряних мас з вулиці і видалення відпрацьованого повітря із закритих приміщень прийнято використовувати рекуператори. Такі прилади активно використовуються в разі необхідної організації автономної вентиляції в офісних приміщеннях, в приватних будинках або квартирах, де встановлені пластикові вікна або двері. Адже саме в даних кімнатах відзначають порушену природну вентиляцію. Крім того, рекуператор можна використовувати в приміщеннях, де встановлена ​​вентиляційна система, яка не справляється зі своїм основним завданням.

Серед головних функцій такого приладу слід зазначити:

  • Налагодити якісний обмін повітряних мас.
  • Здійснити скорочення втрат теплого або холодного повітря з приміщень.
  • Виробляти ретельну фільтрацію припливних або витяжних повітряних мас.
  • Налагодити процес вентиляції без рекуперації та інше.
  • Встановити рекуператор можна навіть в довгу систему повітропроводів або в спеціально підготовлений отвір в стіні. Такі моделі не займуть багато вільного місця, а тому відмінно підходять для малогабаритних приміщень.

Особливості експлуатації рекуператора

У холодну пору року рекуператор повітря працює наступним чином: він забирає тепло, що надходить з приміщення витяжного повітря, щоб передати його через теплообмінник входять свіжим повітряним потокам. Причому такий обмін тепла здійснюється без попереднього змішування повітряних мас - вуличних та кімнатних потоків. В результаті вдається зберегти необхідну кількість тепла в приміщенні і при цьому налагодити ефективний повітрообмін. Це позитивно позначається на економії витрат, виділених на обігрів будинку.

У теплу пору року робота рекуператора базується на тому, щоб за рахунок теплообмінника зменшити кількість що надходить гарячого повітря з вулиці, зберігаючи в приміщенні необхідну прохолоду. Це сприяє збереженню мінімального навантаження на побутову спліт-систему і економії електроенергії в цілому.

Вибираючи відповідну модель рекуператора, варто звернути увагу на його пропускну здатність: кількість повітря, яке пристрій подає за певний час. Залежно від цього в конструкції може бути передбачений один (функціонуючий по черзі на приплив і витяжку повітря) або відразу кілька вентиляторів (одночасно подають і забирають повітря).