Вищий законодавчий орган України прийняв законопроект, яким відтермінував обов’язок фізичних осіб-підприємців другої-четвертої груп використовувати реєстратор розрахункових операцій до 1 січня 2022 року. Документ підтримали 319 народних обранців. Слід зазначити, що закон відтермінували, але не відмінили. Сьогодні можна говорити лише про одне – рано чи пізно усі ФОПи-«спрощенці» (за незначним винятком) будуть зобов'язані використовувати РРО. Тому рекомендуємо використати отриманий час для детального вивчення даного питання, щоб впровадження РРО було максимально безболісним, в тому числі – у фінансовому плані.

Використання РРО – складності і фінансові витрати

Існує стереотип, що придбання, впровадження і використання РРО боляче вдарить по бюджету підприємців з невеликими фінансовими оборотами. Але це твердження актуальне лише для так званих «ФОП-ферм» - великих компаній, юридично оформлених як декілька підприємців-«спрощенців».

Насправді – підприємцю не потрібно придбавати та встановлювати дороге обладнання. Адже закон передбачає можливість користування програмним РРО, який може встановлюватись у смартфоні чи планшеті. Державна податкова служба навіть запропонувала відповідний безкоштовний програмний продукт, працює фіскальний сервер ДПС, куди автоматично «відправляються» віртуальні чеки.

Нажаль, безкоштовна програма працює недосконало – це відмічають багато підприємців, які вже встигли нею скористатися. Але є доступні за ціною альтернативні рішення від приватних компаній. Єдина умова – потрібно використовувати лише сертифікований софт.

Компанія «Смарт Тач Пос» отримала дозвіл на розробку програмного РРО однією з перших в країні. Сьогодні вона пропонує високоякісне функціональне програмне забезпечення. Інноваційний сервіс «Вчасно.Каса» внесений в офіційний реєстр РРО України. Це повноцінний касовий апарат, який можна встановити у вашому мобільному електронному девайсі.

Встановивши РРО від Smart Touch Pos, ви отримуєте досконалий програмний продукт, який створює електронні чеки, може працювати з декількома видами оплат, формує звітність. Може інтегруватися в систему автоматизації вашого бізнесу.

Плюси встановлення програмного РРО очевидні:

  • ви економите суттєву суму коштів на придбанні і обслуговуванні обладнання. Якщо «традиційний» касовий апарат обходиться приблизно у 500 грн на місяць, програмний – у 2,5 рази дешевше;
  • продукт адаптований до умов онлайн-торгівлі, на яку сьогодні переходить більшість підприємців;
  • висока надійність. Програма працює цілодобово круглий рік. При цьому вам не потрібно тратити час на навчання персоналу і відстеження трудової дисципліни. Програма має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і працює в автоматичному режимі.

Що стосується зв’язку з інтернетом, то навіть якщо він перервався, програмний РРО все одно працює – в офлайн-режимі. Передача інформації здійснюється при відновленні доступу до інтернету.