Споживче кредитування користується великою популярністю в Україні. Багатьом громадянам доводиться шукати додаткове фінансування для вирішення різних завдань. Це і виконання ремонту в будинку / квартирі, і покупка дорогої побутової техніки або меблів, і підготовка до довгоочікуваного подорожі або відпочинку.

Варіант позик у родичів і друзів все частіше відходить на задній план. По-перше, далеко не кожен українець згоден позичити пристойну суму грошей, та ще й на значний термін. По-друге, не всім хочеться ставати боржником свого родича чи друга, присвячуючи його в деталі особистих проблем або планів.

В таких умовах оптимальним рішенням стає кредит готівкою. Його можна оформити в банку або мікрофінансовій організації (МФО). Який же з цих варіантів є кращим? В даному екскурсі ми відповімо на поставлене запитання, щоб ви могли зробити правильний вибір!

Позика в банку або в МФО: що вибрати?

Визначаючись з відповідним кредитором, необхідно порівняти їх між собою через призму кількох параметрів:

• Діапазон доступних сум.

• Період оформлення позики.

• Реальна відсоткова ставка.

Якщо говорити про доступні суми, то в переважній більшості банків їх діапазон набагато ширше, ніж у МФО. У мікрофінансової організації можна отримати позику в сумі до 20 000 - 30 000 гривень. При цьому для клієнтів без підтвердження офіційного доходу і хорошої кредитної історії доступні позики не більше 5 000 - 10 000 гривень. У банку ж максимальна межа обмежується десятками і навіть сотнями тисяч. Якщо потрібно отримати гроші для виконання косметичного ремонту або придбання дорогого майна, скромних пропозицій МФО буде явно недостатньо - солідні суми доступні тільки в банках!

Відносно періоду оформлення позик ці установи також істотно відрізняються. Мікрофінансові організації видають кредити на обмежений термін - від декількох днів до декількох тижнів. Тому клієнтові доводиться регулярно переоформляти або пролонгувати договір, кожен раз погашаючи нараховані відсотки (але не саме тіло позики). У банку ж період кредитування обчислюється місяцями і навіть роками. Відповідно, початкову суму заборгованості можна розподілити на більш тривалий термін, щоб справно її погашати невеликими щомісячними платежами.

Процентна ставка - параметр, який є основним при розрахунку переплати по кредиту. Чим більше цей показник, тим солідніше сума, яка нараховується на тіло позики. У МФО реальна процентна ставка коливається в межах 200-500% річних. У банку ж вона варіюється в діапазоні 80-200% річних. Тому пропозиції такого кредитора є більш вигідними.

Співпраця з банком характеризується великою кількістю переваг. Однак громадяни нерідко звертаються в мікрофінансові організації, щоб отримати гроші швидше і без додаткових вимог. Хочете оформити велику позику на тривалий термін і за помірною відсотковою ставкою? Тоді рекомендуємо вам оцінити кредитні програми Банку Кредит Дніпро!