Курс долара завжди цікавив кожного фінансиста, економіста, власника бізнесу, тому що саме ця валюта має найбільш важливий вплив на світову економіку. Долар також диктує динаміку інших грошових одиниць. Процес формування його курсу в основному базується на зовнішньоекономічній діяльності. Це розрахунки з іноземними підприємствами, які й визначають попит та пропозицію національної валюти на ринку.
Як правило, курс долара до гривні дуже нестабільний і часто змінюється. Для правильного прогнозування його руху та отримання можливості на ньому заробляти, необхідно знати чинники, що визначають вартість американської валюти.
Що впливає на курс американської валюти
Фактори, які формують курс руху долара на ринку, поділяють на 2 групи.
1. Внутрішня політика країни-емітента, а саме: політична та економічна ситуація в США.
2. Зовнішня ситуація у всьому світові.
Внутрішні справи країни, які варто окремо виділити у даній статті:
- зріст або падіння рівня безробіття;
- платіжна спроможність країни;
- рівень запасу нафти (згідно з даними Міненерго США);
- рівень імпорту та експорту, їх відношення один до одного;
- продаж первинного житла;
- платіжний баланс країни;
- індекс споживчих цін.
На зміну курсових значень долару великий вплив мають і фінансові фактори, які характеризують стан у середині сектора державних банківських послуг. Серед основних зазначають:
- об’єм грошової маси;
- рівень інфляції;
- рівень кредитної ставки (контролює Нацбанк США);
- рівень стабільності та надійності функціонування фінансових установ і організацій.
На курс USD в кожній країні також великий вплив має політка, яку проводить уряд США. Тому зі зміною керівництва країни долар може відчувати значні коливання.
Прогноз курсу долара для України в 2021-му
Те, який курс розвитку на валютному ринку Нацбанк України вибере, є наразі найголовнішою економічною інтригою. Аналітики стверджують, що іноземці збережуть інтерес до українського боргу як мінімум до другого кварталу 2021 року. А це означає укріплення власної гривні.
Україна можливо отримає транш МВФ лише в березні. Це призведе до того, що Мінфін для поповнення державного бюджету буде користуватися ринковими запозиченнями.
Крім факторів впливу нерезидентів, на користь гривні у 2021 р. будуть також і позитивні зовнішні умови, а саме: ріст цін на зернові культури для експорту, відносно дешева ціна на нафту, що вже досить довго залишається стабільною, надто високі ціни на сталь і металопродукцію.