Незалежно від того, чи має людина відношення до фінансової системи, чи не дуже уявляє, як вона влаштована, кожен день всі слухають економічні новини, та цікавляться курсами валют. А саме в моменти фінансових криз всередині країни, чи на зовнішніх ринках, курс треба відслідковувати. Хочеться реально зрозуміти, як співвідношення валют впливає на життя простих громадян.

Валютний курс визначає ціну національної грошової одиниці по відношенню до іноземної. Дізнатись актуальні курси можна тут https://obmenka.cn.ua/ua/eur-uah, та відслідковувати їх зміни також. Курс має залежати від валютного паритету, але реально на нього впливає платіжний баланс країни, та співвідношення попиту та пропозиції на ринку.

Встановлення валютного курсу

Держава в свою чергу намагається впливати на курс, для цього НБУ має кілька методів. При фіксованому режимі Банк оголошує певну ціну на долар чи євро, та пильнує за валютним ринком, не втручаючись, поки курс резервних валют не виходить за межі встановленого вузького коридору. Тільки но це відбувається, НБУ починає діяти ― або постачає на ринок, або викуповує долари, стримуючи тим самим курс. Другий режим таргетування інфляції не припускає фіксування ціни на валюту. НБУ слідкує за рівнем інфляції, та вирішує питання про кількість гривні в обігу.

Пропозиція

Хто формує пропозицію на валютному ринку:

  • Експортери приводять іноземну валюту в країну, продаючи товари за кордон. Для проведення розрахунків в Україні вони купують гривні, продаючи долари.
  • Іноземні інвестори також мають потребу в гривнях всередині економіки України.
  • Всі міжнародні запозичення, які вливаються в фінансові проекти, теж переводяться в гривні.

Купують долари та євро імпортери, резиденти та нерезиденти, що бажають вивести свої гроші за кордон. Також Національний Банк є активним покупцем валюти з метою згладжування різких перепадів курсу, або ж для поповнення своїх резервів.