Євро — грошова одиниця, яка увійшла на український ринок відносно недавно. Але користується попитом серед населення. Її часто використовують для подорожей за кордон.

Вигідно обміняти євро можна у приватних установах з фінансових операцій. У кожній організації має бути ліцензія, яка дає право займатися даним видом діяльності. Після обміну видається чек, де вказується сума обміну та поточний курс. На основі цього документа можна звірити правильність розрахунку.

В яких установах можна здійснити обмін

Сьогодні багато організацій, які пропонують здійснити обмін валют. Але не всі вони є офіційними. Здійснити легальний обмін можливо у:

  • Банківських установах. Показник нижче, ніж у приватних організаціях.
  • Ліцензійних установах по обміну.
  • Через систему онлайн. Є інтернет-обмінні пункти, які здійснюють послуги по безготівковому рахунку.

При обміну через онлайн систему, зарахування коштів відбувається на рахунок клієнта. При цьому, курс обміну вище, ніж в інших установах. Але при конвертації через банкомат знімається комісіє. Це і є різниця, яку можна витрати на обмін в іншій установі. При обміні в банках або приватних організаціях, гроші видаються на руки, без прихованих комісій. Розрахунок проходить за участі клієнта. Є можливість перевірити правильність операції на місці. Коли відбувається зарахування коштів на картку, є ризик проблем з зарахуванням. Це може бути пов'язане з особливостями роботи банку.

Завчасно необхідно уточнювати суму для обміну. У банках рідко буває потрібні грошові купюри. В обмінних пунктах обов'язково перевірити наявність дозволу на обмін.

Інформація про курс

В інтернет-посиланні Національного Банку можна ознайомитись з показником євро. Він змінюється щодня. На сайтах банку та обмінних пунктах представлена інформація, щодо динамічних змін.