Правильно підібрана програма захисту рослин від бур'янів є основою для планування обробки гербіцидами. Використання належної сільськогосподарської практики в області гербіцидних обробок захищає посіви не тільки від небажаного зараження бур'янами, але водночас, зменшує ризик ослаблення й зниження врожайності рослин.

Гербіциди - види засобів від бур'янів

Препарати для боротьби з бур'янами можуть діяти двома способами - контактним або системним:

  • Контактні гербіциди - пошкоджують бур'яни там, де поверхня рослини контактує з робочою рідиною. Умовою ефективності контактних гербіцидів є ретельне укриття бур'янів препаратом при сприятливих погодних умовах. Контактні гербіциди діють дуже швидко, але неселективні, тобто знищують тільки наземну частину рослини.

  • Системні гербіциди - діють зсередини, застосовуються при позакореневої або ґрунтової підгодівлі. Активна речовина, що поглинається бур'янами, порушує їхні життєві процеси. Передбачається, що перші ефекти від застосування системних гербіцидів в залежності від діючої речовини виявляються приблизно через 2 тижні після обприскування. На відміну від контактних гербіцидів, системні діють вибірково: знищують як наземну частину, так і кореневу систему бур'янів.

Дата обробки, вид бур'янів, присутніх на поле, і хід погоди безпосередньо впливають на вибір засобу боротьби з бур'янами. На сайті lnzweb.com представлено великий вибір гербіцидів та засобів з захисту рослин.

Правила для роботи з ґрунтовими гербіцидами

1. Вивчить історію поля.
2. Враховуйте тип ґрунту.
3. Враховуйте особливості технології обробки ґрунту.
4. Запобігайте порушенню гербіцидного екрана.
5. Аналізуйте погодні умови перед внесенням гербіциду.
6. Забезпечте оптимальне нанесення гербіциду.
7. Дотримуйтесь технологічних вимог при підготовці ґрунту.

Гербіциди - безпечне використання

Дуже важливим аспектом безпечного використання гербіцидів є відповідна доза препарату в баковій суміші. Якщо доза гербіциду виявиться занадто низькою, обробка гербіцидом може не принести очікуваних результатів. Якщо доза препарату від бур'янів виявиться завищеною - можуть постраждати не тільки небажані рослини, але й посіви. Занадто велика обробка бур'янів також може бути небезпечною для навколишнього середовища.

При використанні гербіцидів слід дотримуватись належної сільськогосподарської практики та переконатися, що бакова суміш приготовлена відповідно до рекомендацій на етикетці. Використовуйте тільки препарати, зареєстровані в Україні, дозволені до продажу та в оригінальній упаковці.