М'ясо - один з основних джерел білка. Яловичина входить в трійку кращих м'ясних продуктів, є найбезпечнішим м'ясом і містить в своєму складі більшість корисних мікроелементів, таких як залізо, цинк, вітаміни групи А і В. Яловичина вважається найбезпечнішим м'ясом, потрібно тільки знати, як правильно його вибрати та приготувати.

Як повинна виглядати якісна яловичина?

Визначити наскільки якісною є яловичина можна за її зовнішніми ознаками. Якісна яловичина має такі властивості:

• сухий, твердий, білий жир з кремовим відтінком;

• злегка вологе м'ясо на зрізі;

• легкий, ледь вловимий запах;

• насичений червоний колір м'яса з рівною, блискучою поверхнею.

Перед покупкою обов'язково потрібно перевіряти м'ясо на пружність − свіжа яловичина при натисканні пружинить, а ямка від пальця − швидко розгладжується. При покупці яловичого фаршу, колір м'яса повинен бути рожевий. Ні в якому разі не потрібно купувати м'ясо, що має пігментацію, незрозумілі плями або слизькі ділянки.

Де купувати: ринок або супермаркет?

Кожен хоче купити гарне свіже м'ясо за вигідною ціною, більшість людей купують яловичину в супермаркеті, де вона вже розфасована і заморожена, не замислюючись над тим, в яких умовах вона зберігалася. Через упаковки м'ясо не дихає і втрачає свої корисні властивості. Тому рекомендується купувати м'ясо на ринках, де можна на власні очі побачити стан м'яса та перевірити його у разі необхідності.

В магазинах не рідко використовуються різні нечесні прийоми, до яких вдаються, аби м'ясо більше важило. Деякі продавці на ринку теж займаються таким, але тут хоча б можна проконтролювати зважування. В ідеалі буде обзавестися знайомим м'ясником, так він не обдурить, бо знатиме вас в обличчя. У майбутньому він може пропонувати кращі шматки і замовляти для вас м'ясо, коли його немає в наявності.

Вибрати свіже, гарне м'ясо буває складно, якщо не знати нюансів. Молода господиня бачить м'ясо на прилавку однаковим, і тільки досвідчена зможе не тільки відрізняти яловичину від свинини, але і вибрати найкращий шматок.

Вибір яловичини для смаження, запікання, тушкування

Для смаження вибирається пісне, м'яке м'ясо. Кращими частинами м'яса для підсмажування є: грудинка, філе, кострець.

Для запікання краще всього підійде м'ясо з прошарком внутрішнього жиру, так воно не зсохнеться в духовці. Для запікання підійдуть стейки, а також вирізка та філе.

Тушкують пісні шматки м'яса. Ідеально підійдуть для тушкування лопатки, гомілки та вирізка.