Теплообмінники для печі

За наявності хорошої пічки в лазні не потрібен бойлер в душ. Набагато розумніше використати властивості теплообмінника, який підігріє воду та відведе її до навісного баку. Система працює раціонально: топиться баня — є гаряче водопостачання, коли немає потреби — вода зливається. Давайте розбиратися, як функціонують пічки з теплообмінником. Їхня відмінність полягає в окремому місці для холодної води. Там рідина нагрівається і продовжує свій шлях по трубам до баку або в радіатор.

На які підвиди ділиться теплообмінний апарат:

  • теплообмінник внутрішній являє собою змійовик, пущений по дну пічної камери або збоку;
  • зовнішній теплообмінник — це димохідний модуль, що виглядає як труба, опоясана герметичною ємкістю.

Всередині теплообмінних апаратів знаходиться вода або антифриз. Рідина надходить із батареї опалення або навісного бачку, що під'єднанні парою штуцерів (нижнім і верхнім). Елементарна схема роботи пояснюється дією природної циркуляції рідин, що нагріваються. Є також системи, що працюють від електронасосу.

Теплообмінник пластинчастий

Спеціалісти кажуть, що краще обрати відкриту систему без тиску і примусової циркуляції. Щоб зробити систему водяного підігріву більш ефективною, загальна довжина труб не може перевищувати 3 м. Цього абсолютно достатньо в масштабах бані, і сам бак буде зручно розташований за стіною парної. По товщині труба має бути не менше дюйма (2,54 см) — якщо не дотриматись вимоги, то опір не дасть рідині вільно текти, знадобиться насос для перегонки.

Народні умільці використовують для створення теплообмінника старий радіатор (побутовий або автомобільний), але треба збільшувати в них площу теплообміну та встановлювати адаптери. Набагато зручніше замовити готовий пластинчастий теплообмінник https://piramida24.com.ua/ua/plastinchatyy-telooobmennik/, який чітко підійде під ваші умови. В Україні великий вибір італійських, китайських, турецьких та корейських пристроїв для теплообміну.

Заводський теплообмінник пластинчастий складається з багатьох тонких пластин, тому він компактний, але з великою площею теплообміну.

Розраховуємо площу теплообмінника

Перш за все, треба розуміти, що нам достатньо і приблизних розрахунків. Є дані щодо бажаного значення потужності: 5 кВт на стандартне приміщення. 1 м2 площі теплообмінника відповідає 8—9 кВт під час топки. Зверніть увагу, що інтенсивність горіння палива і місцезнаходження котла в печі впливає на потужність. Але коли розтопка закінчується, потужність котла падає до 10 разів. Саме тому площу поверхні пічного теплообмінника розраховують з великим запасом. Запас потрібен для підтримки комфортного температурного режиму в усіх приміщеннях лазні, якщо топити один раз або двічі.

Різну форму котла можна обирати для банної пічки. Найпоширеніша версія виконується з нержавіючих труб, експериментують також з колекторами з двох швелерів та пластинчатого теплообмінника.

Створюємо пічний теплообмінник власними руками

Пічний теплообмінник створенний власними руками

  1. Треба взяти метал товщиною 2,5 мм (для цегляної пічки).
  2. Циліндрична верхня ємкість має поєднуватися трубами з нижнім прямокутним резервуаром.
  3. Шви мають добре прилягати, з мінімальними зазорами.
  4. Розмір печі і діаметр труб розраховуються по габаритам самої бані.
  5. Розкроєні деталі з металу прихвачують сваркою і перевіряють на практиці точність розрахунку.
  6. Далі йде збірка теплообмінного апарату.
  7. Перевірка на міцність виконується так: нижню трубу заварюють, в теплообмінник заливають воду, а вихід об’єднують з ємкістю. По показанням манометру систему наповнюють стисненим повітрям. При якісно зроблених швах протікання не буде. При недостатній герметичності воду зливають, а стики переварюють. Загальна довжина трубопроводу має бути якнайменшою з можливих.

Теплоізоляція водяного баку потрібна тоді, коли ним будуть прогрівати декілька кімнат.

Змійовик, на думку майстрів, є найпростішим вирішенням задачі для любителів попрацювати руками. Треба взяти трубу певного метражу і завернути кільцями, після чого розкласти в ємкості. Якщо ж працювати руками не хочеться, краще купити готовий виріб для теплообміну. Це буде якісніше, надійніше, простіше, особливо враховуючи доступну ціну на невеликі моделі.

Правила безпечної експлуатації теплообмінника

Цегляну пічь з теплообмінником

Запам'ятайте 5 простих правил, і процес збірки і користування принесе лише позитивні враження.

  1. Труби теплообмінника не кріплять на нерухомі з'єднання до стін, тому що нагріті труби розширюються.
  2. Теплообмінник по потужності не може відбирати більше 10% тепла у печі. Це треба враховувати за наявності слабкої пічки і підбирати відповідний простенький теплообмінник.
  3. Розмір виносного баку для води має бути таким, щоб 2 години топлення в бані нагрівали воду до гарячого стану. Якщо це станеться раніше через маленький бак, є ризик закипання і надлишкового виділення пару. Дуже великий бак незручний, тому що не встигне нагрітися до потрібної температури.
  4. В цегляну пічку з теплообмінником, розігріту до високої температури, не можна заливати воду.
  5. Різьба на поєднанні труб і теплообмінника ущільнюється тільки таким матеріалом, що не боїться високих температур.

Природний теплообмін має свої вимоги до труб. Холодна вода з баку самопливом тече по трубі до пічки. Гаряча таким же шляхом підіймається в бак. Це працюватиме при розташуванні каналів подачі і обратки під кутом 2—5°.

Якщо вас цікавить якісний готовий теплообмінник для банних пічок, звертайтеся до професіоналів 098 553-92-92 . Вони поможуть підібрати найкращі матеріали по розумній ціні, а ви зекономите дорогоцінний час.