Туя – широко використовується для декорування ділянок в ландшафтному дизайні, для прикраси міських вулиць та зон громадського користування. Для нормального розвитку та підготовки до зими потрібно добриво для туй.

Навіщо потрібна підгодівля

Догляд за фікусом та туями для їх гармонійного розвитку буде залежати від дотримання правил догляду та своєчасного комплексного харчування. З часом вміст корисних речовин в грунті зменшується – всмоктується корінням, вимивається грунтовими водами. Тривалий дефіцит харчування загрожує хворобами та загибеллю культури. Щоб вчасно розпізнати брак тих чи інших елементів, дерево оглядають на наявність таких ознак:

• білий наліт – дефіцит заліза;

• жовта верхівка – нестача калію та магнію;

• буро-фіолетові кінці гілок – потреба в фосфорі;

• уповільнений ріст та втрата кольору – недолік азоту.

Вчасно використане добриво для туї підтримає зростання та густоту крони.

Види добрив

Для підгодівлі туї використовують різні добрива: органіку, мінерали, комплексні препарати та народні засоби. Мінеральні добавки простіше дозувати, з їх допомогою можна швидко наситити грунт цінними речовинами. Органіка довше засвоюється, але разом з харчуванням покращує склад грунту та його повітропроникність.

Органіка

Натуральні добрива активізують розвиток грунтових мікроорганізмів. Перепрілим компостом та перегноєм покращують грунт, вносячи їх на невелику глибину. Свіжий послід для хвойних порід не використовують, оскільки це загрожує опіком коренів.

Також можна використовувати готові препарати на основі органіки:

• «Біуд» на основі легкозасвоюваних мінералів та відходів життєдіяльності КРС;

• «Хумвіт-еко» на основі біогумусу.

Мінерали

Вибираючи, чим підгодувати тую для швидкого зростання, варто зупинитися на мінеральних комплексах з підвищеним вмістом магнію, калію та фосфору. Готові склади оперативно усувають симптоми голодування. Туї, на відміну від листяних дерев, не потрібен великий обсяг азоту.

Готові комплекси

Забезпечити харчування насаджень при посадці та стимулювати подальше зростання допоможуть комплексні добрива, спеціально розроблені для хвойних рослин. Комплекси містять весь необхідний набір поживних речовин. Висока концентрація дозволяє рідше застосовувати добавки (1 раз в 3-5 років), що економно та розумно. Найбільш популярні підгодівлі для туї: «Здравень», «Хвоїнки», «Дженджик», «Акварин», «Зелена голка».

Домашні рецепти

Замість магазинних препаратів та органіки можна використовувати для догляду за туями домашні засоби:

1. Дріжджовий розчин. Стимулює ріст та зміцнює імунітет. У невеликій ємності змішують 40 г сухих дріжджів, 3 ст.л. цукру та 800 мл води. Залишають бродити в теплі. Перебродив концентрат розводять водою з розрахунку 1 ст.л. на відро води та використовують для поливу.

2. Настої з трав. Збирають кропиву, конюшину, пирій та інші рослини, що містять азот. Подрібнюють сировину, засипають в ємність та заливають водою. На кожні 50 л рідини додають 5 ст.л. карбаміду або аміачної селітри. Ємність накривають так, щоб залишилися отвори для виходу газів, та виставляють на сонце приблизно на 10 днів, щодня перемішуючи вміст. Для збільшення ефективності розчину можна доповнити його золою. Коли розчин придбає темно-коричневий колір, отриманий концентрат розбавляють водою 1:10 та використовують для поливу.

Туя – вдячна рослина, яка ідеально підходить для озеленення ділянок, прикраси тротуарів та вулиць. Невимогливість до догляду дозволяє висаджувати тую всюди.