З дорослішанням дитини у батьків з'являється нова проблема - коли віддавати його в дитячий сад. Психіка маленької людини дуже стресово сприймає зміни, що не завжди добре позначається на розвитку. Якщо запізнитися - дитина буде істотно відставати від однолітків, будучи такою собі «білою вороною» в суспільстві. Якщо ж привести в сад занадто рано - теж стрес, адже малюк неї адаптований до самостійності і тривалого перебування без батьків. Багато фахівців вважають, що оптимальним віком для таких нововведень є період 3-4 року. Але чи так це насправді?
Як зрозуміти, що час настав?
Психологи рекомендують не робити великий акцент на вікові цифри, а брати до уваги індивідуальний розвиток малюка і його переваги. Кожна дитина розвивається по-своєму, як і дівчатка швидше хлопчиків. Вже з двох років ви почнете помічати зміни, які пробудять в вас думка: «Може, пора!». Але щоб зрозуміти напевно, зверніть увагу на наявність наступних чинників:
-
Дитина стала більш самостійною. Якщо до недавнього часу ви допомагали йому їсти, пити, одягатися і здійснювати багато інших повсякденні турботи - зараз більшість завдань він виконує сам.
-
Малюкові стало нудно вдома і кожен похід на дитячий майданчик - довгоочікувана подія. Це означає, що йому хочеться більше часу проводити в колі однолітків, граючи або спілкуючись з ними. Період адаптації до соціуму вже почався - значить дитина легше перенесе розставання з батьками.
-
Дитина почала робити успіхи в логічних іграх і активностях, спрямованих на ранній розвиток. Це дозволить зловити оптимальний момент, коли його можна навчити важливим навичкам і дати можливість вибрати собі інтереси за смаком. З такими дітками займатися легше, а результат від уроків більше.
Ці чинники допоможуть вибрати оптимальний період у розвитку вашої дитини, коли прийшов той самий час змін. Не поспішайте з надходженням в сад, як і не перестарайтеся з очікуванням. Спробуйте вловити ту саму «золоту середину», навчаючись чути і розуміти своє чадо.
Чи можна не ходити в дитсадок?
Перед сучасними батьками стоїть складний вибір: віддавати дитину в приватний дитячий садок "Соняшник" або займатися вихованням самостійно. Вдаватися до останнього потрібно тільки в тому випадку, якщо ви самі є вихователем або викладачем. При цьому, в процесі дорослішання малюк часто спілкується з однолітками, може грати, навчатися і проводити час активно. На етапі дорослішання важливо дати йому можливість розвиватися і цікавитися чимось новим.