Якими повинні бути ігри для дітей? Як потрібно правильно грати з дитиною? Ось що повинні враховувати батьки, якщо хочуть, щоб дитина добре розвивалася.

Дитячі ігри займають величезне місце в житті дитини. Вони потрібні не тільки як засіб розваги. Ігри допомагають дитині пізнавати світ, вчитися приміряти на себе різні ролі. Ігри для хлопчиків і дівчат вчать різним формам поведінки, розвивають уяву, мислення, допомагають малюкові шукати різні підходи до сформованих ситуацій. Не дарма кажуть, що в дитячому саду серед інших дітей, дитина починає швидше розвиватися, починає краще розмовляти. У дитячому садку більшість часу проходить в різних спільних іграх.

Дітям для ігор постійно потрібні різні матеріали. Не намагайтеся залучати його до гри тільки зі своїми іграшками. Набагато цікавіше і корисніше для його розвитку буде самому придумувати собі іграшки для ігор. Нехай це буде велика коробка, кошик, то з посуду, яка не б'ється, пластмасовий таз, різні безпечні предмети, які просто є в будинку. Діти, особливо дівчатка дуже люблять вбиратися. Не забороняйте грати з одягом. Добре, якщо ви разом з дитиною спробуєте зробити якісь іграшки, наприклад з картону.

Спільні ігри з батьками, родичами, просто необхідні дитині. Особливо діти люблять грати з бабусями і дідусями. Не думайте, що це з-за того, що ви не правильно граєте, просто літнім людям самим цікавий процес гри, як і дітям, а це створює загальний ігровий настрій.

Під час спільної гри, батьки налагоджують контакт зі своєю дитиною, краще пізнають його, якщо є місце конфліктів, то долають їх. Звичайно всі ми зайняті люди, і навіть, коли мама в декретній відпустці, у неї все одно багато справ по дому, які за неї ніхто не зробить. Але все одно випустити, хоча б годину або два на гру зі своєю дитиною.

Грати з дитиною потрібно активно, весело. А ні як дуже часто роблять батьки, звуть дитину пограти, вивалюють перед ним гору іграшок, самі сідають дивитися телевізор або приляжуть відпочити, а ти пограй сам. Це не означає, що ви граєте з дитиною. Він і сам так не захоче. Йому хочеться, щось цікавого, цікавого. І ви повинні цим забезпечити.

Під час гри не нав'язуйте дитині свої правила! У нього повинне бути право вибору. Не сваріть його, якщо він не відразу зрозумів правила гри, або намагається змінити гру. Ідіть йому на зустріч. Нехай вигадує щось новеньке, розвиває своє мислення і уяву. Краще ви підлаштовуйтеся під його правила гри і робіть вигляд, що вам дуже подобається. Якщо, звичайно, його правила, не з ряду геть що виходять.