Цифрові технології поступово впроваджуються в усі сфери діяльності людини й сільське господарство не стало винятком. Завдяки ІТ-рішень у найближчому майбутньому можна буде збільшити продуктивність до двох разів, зменшити собівартість продукції, вплив людського чинника та обсяг ручної праці, що витрачається людиною на процес виробництва.

цифрові технології

ІТ у сільському господарстві

Якщо раніше застосування комп’ютерів обмежувалося бухгалтерією, то сьогодні цифрові технології знайшли свої завдання у всіх циклах рослинництва і тваринництва. Пропонуємо Вам ознайомитися з пропозиціями Trimble для хліборобів. Це можуть бути пристрої для вимірювання параметрів ґрунту, додатки для оптимального планування висадки рослин, датчики контролю мікроклімату, дрони для обприскування й моніторингу стану полів. Завдяки спеціалізованому програмному забезпеченню фермери можуть:

  • визначити найбільш сприятливий час для посадки або збирання врожаю;
  • розрахувати оптимальну схему добрив;
  • спрогнозувати обсяг врожаю.

Розумні технології використовуються приблизно 70 % аграріїв США й Канади. Українські показники від цих поки далекі, але попит на цифровізацію підвищується з кожним роком, як і кількість прикладів успішного впровадження нової техніки в сільськогосподарські процеси.

Найпопулярніші технології

Агропідприємства демонструють попит, як на поодинокі машини та пристрої, так і на комплексні рішення із цифровізації агропроцесів або автоматизації ферм. Найпопулярніші сьогодні автоматизовані системи управління для збиральних комбайнів, сівалок, розпилювачів добрив.

цифрові технології

Цифрові мапи сільськогосподарських угідь дають змогу розрахувати оптимальну кількість і тип добрив, отримати рекомендації щодо висадки культур, найбільш придатних засобів захисту рослин. Такі програми аналізують цілий спектр чинників, починаючи від хімічного аналізу ґрунту й закінчуючи особливостями розташування ділянок. А в системі комплексного оснащення можуть автоматично формувати завдання для сівалок, оприскувачів та іншої техніки.

Спеціальне програмне забезпечення дає змогу отримати найповніший аналіз, спростити процеси налаштування та управління технікою, організувати зручне ведення польових журналів. Такий підхід дає можливість скоротити витрати на насіння й добрива, знизити до мінімуму холостий прохід техніки, підвищити врожайність і збирання продуктів.